Home / Aktualności / HAMA IR80MBT – radio internetowe i głośnik bezprzewodowy w jednym

HAMA IR80MBT – radio internetowe i głośnik bezprzewodowy w jednym

HAMA IR80MBT to mierzące około 22 cm urządzenie kryjące w sobie szereg zaskakujących zastosowań, których nie sposób się spodziewać przy takich małych gabarytach. Przede wszystkim produkt ten służy jako w pełni wyposażone radio internetowe odbierające programy radiowe dostępne w sieci, ale też jako głośnik, który podłączymy za pomocą tradycyjnego kabla, technologii Bluetooth lub sieci bezprzewodowej LAN aż do sześciu dowolnych urządzeń.

W ten sposób możemy cieszyć się muzyką odtwarzaną z komputera, smartfonu, tabletu itp. Jeśli dodatkowo jesteś użytkownikiem aplikacji Spotify, ucieszy Cię fakt, że głośnik posiada funkcję Spotify Connect.

Głośnik IR80MBT waży nieco ponad kilogram i można go zamontować na ścianie. Podłączony do prądu uraczy nas mocą 30 W. Radio posiada wejście liniowe 3,5 mm, a także działa w technologii Bluetooth 4.1. Posiada również zintegrowaną antenę bezprzewodową LAN IEEE 802.11 b/g/n.

Ponadto nowość marki HAMA umożliwia streamowanie dźwięku za pośrednictwem WiFi. Dodatkowo model IR80MBT jest kompatybilny z produktami umożliwiającymi odtwarzanie dźwięku w systemach multi-room. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą pilota oraz dedykowanej aplikacji UDOK.

HAMA IR80MBT swój rynkowy debiut ma mieć w najbliższych tygodniach i urządzenie to ma szansę skraść serca wszystkich fanów nietypowych rozwiązań audio oraz nowych technologii.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.