Home / Aktualności / Half Life: Alyx – premiera gry VR ze świetnymi ocenami

Half Life: Alyx – premiera gry VR ze świetnymi ocenami

Najnowsza gra spod skrzydeł Valve – Half Life: Alyx została ostatecznie wydana, po tym,zwiastunach z listopadzie zeszłego roku. Half Life: Alyx został całkowicie opracowany dla zestawów VR, z naciskiem na wykonanie, co oznaczało, że ostatecznie ma być niesamowicie grywalnym tytułem VR. Valve opisuje grę jako pełnoprawny produkt ze wszechświata Half Life, którego akcja rozciąga się na 20 lat między wydarzeniami z oryginalnego Half Life i Half Life 2.

Oczywiście, aby zagrać w tę grę, potrzebować będziemy zestawu VR na PC, oraz platformy Steam. Gra otrzymała już entuzjastyczne recenzje, w tym 93 Metacritic na podstawie 24 recenzji krytyków i 8,2 użytkowników. Z pomocą czasu, gra zdobędzie zaperwne jeszcze lepsze uznanie graczy. Gabe Newell, założyciel Valve, powiedział:

„Half-Life: Alyx stanowi kulminację postępu technologicznego Valve w ciągu ostatnich kilku lat. Stworzyliśmy SteamVR, silnik gry, narzędzia i sprzęt VR specjalnie, aby umożliwić nam dostarczenie najlepszej treści, jaką potrafimy stworzyć. Dzisiaj, gdy oddajemy wam Alyxa zdalnie z naszych domów, mamy nadzieję, że wszyscy będą bezpieczni i dobrze się bawią w tę grę. Daj nam znać, co myślisz. ”

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.