Home / Aktualności / Gwiazda polskich seriali Stanisław Mikulski nie żyje

Gwiazda polskich seriali Stanisław Mikulski nie żyje

Pan Stanisław Mikulski w dniu dzisiejszym tj. 27.11.2014 zmarł. Aktor znany był m.in. z roli agenta J23 – Hans Kloss – w legendarnym serialu ”Stawka większa niż życie”.

O poranku o godzinie 5:15 w dniu dzisiejszym odszedł Stanisław Mikulski, którego znał chyba każdy Polak z roli Janka w filmie ”Stawka większa niż życie”. Aktor miał 85 lat, zmarł w jednym z warszawskich szpitali.

Choć wspomniany powyżej serial był swoistym znakiem rozpoznawczym Stanisława Mikulskiego, to zagrał on także w takich produkcjach jak m.in. ”Samochodzik i templariusze”, czy krótkie role w kultowych już filmach ”Dom” oraz ”07 zgłoś się”. Debiut aktora miał miejsce bowiem już w 1950 roku w produkcji pt. “Pierwszy start”.

Ponadto jedną z głównych ról odegrał także w filmie ”Stawka większa niż śmierć” z 2012 roku. Jednak nie tylko w filmach i serialach mogliśmy podziwiać aktorskie umiejętności Stanisława Mikulskiego. Takie teleturnieje jak Koło fortuny (1995-1998) oraz Supergliny prowadził on z nie mniejszym zaangażowaniem oraz powodzeniem. Grywał także w teatrach, w których podobnie jak w filmach zagrał w kilkudziesięciu tytułach.

Stanisław Mikulski - Hans Kloss 01

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.