Home / Aktualności / Gry zoptymalizowane pod tablet Nvidia Shield

Gry zoptymalizowane pod tablet Nvidia Shield

Gry zoptymalizowane pod tablet Nvidia Shield
Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o nowym tablecie giganta kart graficznych, a już dziś pojawiły się gry zoptymalizowane pod tablet Nvidia Shield.

Jednymi z korzyści jakie niesie ze sobą używanie systemu Android jest ogromna dostępność aplikacji na ten system. Nvidia wykorzystując zatem ten właśnie OS próbuje wyróżnić się z tłumu tworząc ekskluzywne tytuły oraz te zoptymalizowane pod swój tablet.

Byłoby to niezmierną stratą dla firmy gdyby nie wykorzystała ona potencjału zastosowanego procesora Tegra K1. Gry zoptymalizowane pod tablet Nvidia Shield, zarówno te które się właśnie pojawiły oraz te zapowiedziane z pewnością dołożą kolejnych chętnych do zakupu tej hybrydy tabletu  konsolą.

Jak widzicie wydajność procesora K1 jest znacząca w porównaniu (z leciwymi już konsolami) Xbox 360 czy PlayStation 3. Producent naszym zdaniem powinien porównać swój produkt do Xbox One czy PS4 raczej niż konsole poprzedniej generacji.Tegra K1 porownanie

Istnieją przecież setki gier na tablety, lecz Nvidia wydaje się zanurzać w pełni w pomysł mobilnego grania tworząc zestaw w postaci tabletu, kontrolera i ekosystemu gier.

Tak więc wśród ekskluzywnych gier na ten tablet zobaczymy Half-Life 2 i Portal. Inne tytuły obejmują równie ciekawy War Thunder, czyli wojenną strategię dostępną na szeroką gamę platform takich jak PC, PlayStation 4, OS X czy Linuksa.

Tak jak powyższe gry zoptymalizowane pod tablet Nvidia Shield tak i Pure Chess, Rochard, Anomaly 2, Flyhunter, Origins, Dungeon Defenders Eternity czy Chuck’s Challenge 3D: Reloaded są w zasadzie tymi znanymi z “typowego Androida”.

Gry na najnowszy tablet Nvidii nie są wbrew pozorom darmowe, lub nawet tanie. Nie można uznać bowiem 10 dolarów za gry takie jak Portal czy Half-Life 2 czy nawet 17 dolarów za Trine 2. Jak możecie zobaczyć w poniższym filmiku na tablet Nvidia Shield mają się nawet pojawić takie produkcje jak Assasin’s Creed IV: Black Flag, Titanfall, Batman Arkham Origins czy Skyrim.

Patrząc na ten czynnik nasuwa nam się pytanie – czy Nvidia Shield będzie konkurować z np. PlayStation Vita. Dla przypomnienia Nvidia Shield + kontroler to wydatek od 360 do 460 dolarów.

Obie oferują mobilne granie w nieco różniącym się od siebie wymiarze. Z konsolą Sony nie musimy mieć ze sobą dwóch osobnych urządzeń, choć oferuje ona mniejszy znacznie ekran niż Shield.

A jak wy oceniacie zarówno tytuły gier specjalnych dla najnowszego tabletu napędzanego Tegrą K1 oraz ich ceny?