Home / Aktualności / Gry z PC na kontroler Nintendo Wii U? Tak to możliwe

Gry z PC na kontroler Nintendo Wii U? Tak to możliwe

Gry z PC na kontroler Nintendo Wii U

Mało znana grupa hakerów znalazła sposób na przesyłanie jakiejkolwiek gry z PC na kontroler Nintendo Wii U, i zaprezentowało go podczas tegorocznego 30-tegoChaos Communication Congress w Niemczech.

Demonstrację możemy oglądać poniżej, lecz gdy chcecie zobaczyć tylko wspomniany pokaz to radzimy na przewinięcie do około 47 minuty.


Na początku grupa zaprezentowała przesył prostej gry z PC na kontroler Nintendo Wii U, lecz wzbudziła ona zachwyt i aplauz publiczności dopiero po pokazie gry The Legend of Zelda: The Wind Waker przesłanej z komputera na kontroler Nintendo.

Choć pokaz został zakłócony przez sporadyczne zawieszenie się systemu, to jednak w tak wstępnej fazie projektu i tak jesteśmy pod wrażeniem. Kod w wersji alpha, dostępny dla developerów jest dostępny już dziś.

W planach grupy jest również projekt obejmujący możliwość wykorzystania tabletu bazującego na systemie Android jako kontrolera dla Wii U. Można jednak przypuszczać, że to nie zaskarbi sobie błogosławieństwa samego Nintendo, które będzie upatrywać strat w postaci sprzedaży GamePada.

Podobną do zaprezentowanej funkcjonalność można co prawda uzyskać w konsoli Nvidia Shield, lecz liczba gier które można przesłać i grać z komputerów PC w 1080p jest ograniczona.