Home / Aktualności / Gry z iOS i Android na Xbox Live

Gry z iOS i Android na Xbox Live

Gry z iOS i Android na Xbox Live
Centrum Gier  na systemach iOS nigdy nie było bliskie ideałowi głównie z powodów słabego śledzenia swoich znajomych i ich osiągnięć. Pod tymi względami nie może póki co konkurować z dedykowanymi platformami takimi jak Xbox Live. Microsoft nie myśląc długo postanowił tą sytuację wykorzystać.

Gry z iOS i Android na Xbox Live

Serwis internetowy The Verge odkrył ten fakt poprzez publikację jednego z inżynierów Microsoftu na firmowym blogu pracy.

Można się tam dowiedzieć iż poszukiwany jest specjalista umiejący stworzyć nowoczesną sieć społecznościową open source, nie obciążająca zasobów, rozszerzalną i obejmującą wiele platform w tym sklep aplikacji Windows Store, iOS oraz Android.

Domyślamy się tym samym, że Microsoft chce tym samym odzyskać programistów piszących aplikacje na wspominany system firmy z Redmond.

Chociaż niektórzy mogą się doszukiwać tu dominacji to prawda może leżeć znacznie gdzieś bliżej. Mocna sieć Xbox Live ze wsparciem dla systemów takich jak Android czy iOS znacznie przysłużyłaby się użytkownikom. Wiadomo nie od dziś o znacznie większej popularności platformy do gier Xbox Live nad konkurencją pomimo tego, że konsola PS4 przebija pod względem sprzedaży Xbox One.