Home / Aktualności / Gry na Atari VCS będą kosztowały pomiędzy 10 a 100 zł

Gry na Atari VCS będą kosztowały pomiędzy 10 a 100 zł

Premierę rynkową hybrydowej konsoli Atari VCS mamy jeszcze przed nami (ustalona na koniec tego roku), a dziś dowiedzieliśmy się o cenach gier, które zasilą jej bibliotekę. Otóż możemy się spodziewać cen między 10 a ok. 100 zł. Sercem wskrzeszonego Atari będzie Ryzen R1606G APU wspomagany 8 GB pamięci DDR4 RAM. Retro konsola będzie działała pod kontrolą niestandardowej dystrybucji Debiana (Linux), trafnie nazwaną Atari OS. Jak widać w tym przypadku, kolejny producent zdecydował się na użycie układu AMD zamiast odpowiednika Intela. Może to być związane z faktem, że Intel nie jest jeszcze gotowy aby konkurować z AMD pod względem wydajności i ceny na rynku konsolowym.

Nowe urządzenie będzie musiało stawić czoła silnej konkurencji z Xbox Series X i PlayStation 5 w tym sezonie świątecznym w cenie 279 dolarów, niemniej jak pokazało Nintendo jest to możliwe, o ile posiada się solidne zaplecze w postaci gier. Urządzenie nie może konkurować pod względem specyfikacji, więc Atari skupi się na niezależnych deweloperach i grach retro, planując ostatecznie oferować gry AAA.

Choć wszyscy życzymy sukcesu nowej konsoli, to prawa rynku są nieubłagane. Jakiś czas temu pojawiła się inna retro konsola C64, która także bazowała na słynnym poprzedniku. Jak mogliśmy się przekonać, konsola ta na razie nie imponuje wynikami sprzedaży, brak jest też zapowiedzi nowych tytułów. Czy taki sam los czeka Atari VCS, czas pokaże. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.