Home / Konsole / Gry i aplikacje Xbox oraz Windows 10 otrzymają wkrótce możliwość zwrotu pieniędzy

Gry i aplikacje Xbox oraz Windows 10 otrzymają wkrótce możliwość zwrotu pieniędzy

Zwrot pieniedzy za gry i aplikacje Xbox Windows 10

Choć na razie z opcji zwrotu pieniędzy za zakupione aplikacje i gry na Xbox i Windows 10 są dostępne dla członków Xbox Insider, to zgodnie z doniesieniami Microsoftu i serwisu Polygon, taka funkcjonalność trafi niebawem w ręce użytkowników.

Usługa, która przypomina wą wprowadzoną już jakiś czas temu przez Steam, jest obecnie w trybie pilotażowym i jeszcze w tym roku powinna być dostępna dla wszystkich. Niemniej jednak nie liczmy, że będziemy mogli otrzymywać zwrot pieniędzy w kadym przypadku, gdyż Microsoft jasno informuje na jakich warunkach będzie się to odbywało.

Aby móc uzyskać zwrot pieniędzy za gry czy aplikacje Xbox / Windows 10, trzeba będzie zalogować się na swoje konto na account.microsoft.com, wybrać Płatności, Historia zamówień a następnie wybrać interesującą nas pod względem zwrotu grę czy aplikację po czym kliknąć na uzyskać zwrot.

Niemniej jednak zwroty będą przyznawane pod kilkoma warunkami, których lista znajduje się poniżej: 

  • Gry oraz aplikacje kwalifikujące się do zwrotu muszą być zakuione w przeciągu ostatnich 14 dni od daty zakupu oraz ukończone nie więcej niż 2 godziny korzystania (dotyczy wszystkich kont użytkownika)
  • Nie można uzyskać zwrotu za dodatki DLC, przepustki sezonowe,czy inne dodatki (skórki itp.)
  • Zwrot może być przyznany pod warunkiem, że grę czy aplikację pobraliśmy i ją uruhomiliśmy
  • Wymagany jest co najmniej 1 dzień od czasu premiery gry czy aplikacji (dotyczy produktów ze wczesnym dostępem)
  • Niektóe aplikacje Windows 10 mogą nie kwalifikować się do zwrotów
  • Microsoft zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu pieniędzy w przypadku użytkowników, który nadużywają tej usługi

Cieszy fakt, że choć opóźnioną względem konkurencji usługę Microsoft wprowadza na swoje dwie najpopularniejsze platformy. Zgadzamy się też całkowicie z wymaganiami dotyczącymi przyznawania zwrotów, włącznie z tymi sytuacjami, w których użytkownik żąda zwrotu za każdą zakupioną grę lub aplikację (do testowania gier należy używać m.in. wersji czasowych i demonstracyjnych), będą teoretycznie wyeliminowane. Choć z pewnością nie wyeliminuje się wszystkich przypadków nadużywania zwrotów, to jesteśmy pewni, że takie obostrzenia wpłyną tylko na poprawę usługi i zadowolenie większej liczby użytkowników z niej korzystających. A jakie jest wasze zdanie?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.