Home / Aktualności / Grid Autosport – Recenzja [PC]

Grid Autosport – Recenzja [PC]

Grid Autosport main screen
Grid Autosport to kolejna po dwóch częściach serii Grid odsłona wyścigów samochodowych od studia Codemasters. Krytykowana przez niektórych graczy drga część serii za niezbyt dobre połączenie zręcznościówki z symulacją, Autosport miał nie łatwe zadanie zdobyć utracone zaufanie.

Co więc poza nowszymi trasami, większą ilością aut otrzymają nabywcy Grid Autosport? O tym postaram się wam napisać w nimniejszej recenzji.

Cenię sobie dobre symulacje w tym samochodowe. Pierwsza część Grida zapadła w pamięci zapewne nie tylko mi, lecz również pewnie dużej części z was. W drugą część oczywiście grałem i nadal lubię sobie ją uruchomić od czasu do czasu ale prawdę powiedziawszy nie pociąga mnie tak jak wspomniana część pierwsza.

Po kilku filmach promujących najnowsze dziecko Codemasters pokładałem spore nadzieje w tej produkcji. Moją uwagę przykuła też inna produkcja a mianowicie Assetto Corsa, lecz z powodu nie kończącego się rozwoju tego tytułu porzuciłem jakiekolwiek nadzieje z nią związane.

 

1. Wstęp

2. Realizm

3. Grafika i oprawa dźwiękowa

4. Kategorie jazdy w Grid Autosport

5. Podsumowanie

 

Grid Autosport to kolejna po dwóch częściach serii Grid odsłona wyścigów samochodowych od studia Codemasters. Krytykowana przez niektórych graczy drga część serii za niezbyt dobre połączenie zręcznościówki z symulacją, Autosport miał nie łatwe zadanie zdobyć utracone zaufanie. Co więc poza nowszymi trasami, większą ilością aut otrzymają nabywcy Grid Autosport? O tym postaram się wam napisać …

Ocena końcowa

Grafika
Dźwięk
Realność
Grywalność
Tryb sieciowy

B.Dobra

Podsumowanie : Grę Grid Autosport oceniam bardzo dobrze. Codemasters znalazł moim zdaniem złoty środek w kwestii prowadzenia się aut podczas wyścigów, doprawił to dobrymi i ładnie wyglądającymi trasami a na koniec polukrował w miarę konkretnymi kategoriami.

Twoja ocena: 4.56 ( 4 votes)
92

2 komentarze

  1. Symulatory to gratka na garstki fanów, a całe pokolenia konsolowców są tak nauczeni grania na symulatorach jak wokalista disco polo nauczony śpiewania i pisania wartościowych tekstów;)

    Niestety dla wąskiej grupy odbiorców już prawie nikomu nie chce się tworzyć gier i coraz większej liczbie tytułów bliżej do króla arcade’owego badziewia spod znaku Sega Rally (gaz w podłogę i jazda).

  2. Super recka, tylko co do grafiki się nie zgodzę… nie wygląda znacząco lepiej, niż w pierwszym Gridzie wydanym około 1200 lat temu. Już dużo lepiej wygląda stary Shift 2 – niestety żadna z tych gier nie oferuje przyjemności z “jazdy” na poziomie pierwszego Grida, nie wspominając o Life for speed.