Home / Aktualności / Grandis 3 EVO ARGB – niezwykle efektywnie wygładający cooler trafia na rynek

Grandis 3 EVO ARGB – niezwykle efektywnie wygładający cooler trafia na rynek


SilentiumPC wydało dzisiaj aktualizację swoich coolerów z linii  Grandis, w skład której wszedł Grandis 3 EVO ARGB. Producent ten zaktualizował radiator tego coolera w 2016 roku wraz z Grandis 2 XE1436, a w Grandis 3 widzimy, że żeberka w obu jego częściach pozbyły się perforacji, zwiększając powierzchnię chłodzenia i  mają teraz postrzępione krawędzie. Jak można również zauważyć, cooler ma zmienioną konstrukcję podstawy procesora z nieco grubszą, niklowaną miedzianą stopą. Niklowanie obejmuje teraz sześć miedzianych ciepłowodów o średnicy 6 mm (Grandis 2 wykorzystuje odsłoniętą miedź).

Kolejna, bardziej zauważalna zmiana w designie związana jest z wentylacja. Cooler jest teraz wspomagany parą wentylatorów Pulsar HP ARGB. Wentylator „pchający” poza pierwszym stosem żeberek ma 120 mm, a wentylator „ciągnący” w środku ma 140 mm. Oba wentylatory są wyposażone w łożyska hydrauliczne wytrzymujące 50000 godzin. Wentylator „push” o średnicy 120 mm obraca się między 250 a 1600 obr./min., zaś wentylator 140 mm „pull” osiąga prędkość od 250 do 1400 obr./min. Firma nie opublikowała danych dotyczących przepływu powietrza ani poziomu hałasu. Wartość TDP Grandis 3 EVO ARGB ustalono na 250 W  i jak się można tego było spodziewać, cooler SilentiumPC obsługuje wszystkie nowoczesne typy gniazd procesorów, w tym LGA1151, LGA1200, LGA2066 i AM4. Oba wentylatory są wyposażone w standardowe 3-stykowe złącza ARGB do podświetlania. Wirniki i ramy wentylatorów wykonane są z półprzezroczystego białego materiału, który działa jak rozpraszacze światła z diod umieszczonych w piaście wentylatora. Grandis 3 EVO ARGB to cooler o wymiarach 159 mm x 140 mm x 131 mm (wys. X szer. X gł.) Z zainstalowanym wentylatorem waży 961 gr i jest w rzeczywistości lżejszy niż jego poprzednik.

SilentiumPC ogłosiło, że dla Grandis 3 EVO ARGB cena wyniesie 55 euro., zaś Grandis 3 ma koszttować 49 euro i być wyposażony z standardowe, niepodświetlane wentylatory z identyczną jak w przypadku EVO ARGB specyfikacją.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.