Home / Konsole / Graj w gry z Xbox One na Windows 10 w 1080p i 60fps

Graj w gry z Xbox One na Windows 10 w 1080p i 60fps

Xbox One Windows 10 streaming

Streaming z konsoli Xbox One na urządzenia z Windows 10 zaczyna być jeszcze bardziej interesujący, a to za sprawą rozdzielczości 1080p i 60fps jakie ma wspierać aplikacja na najnowszy system operacyjny Microsoftu.

Aplikacja Xbox One dla Windows 10 powinna się automatycznie zaktualizować kiedy tylko najnowsza wersja pojawi się w Sklepie Windows (wersja 8.8.15003.00000 lub wyższa). Wtedy to należy wejśc w opcje Ustawienia > Przesyłąnie strumieniowe (Game streaming),a następnie zmienić poziom dekodowania wideo na “Bardzo Wysokie”, i odpalić jakąś grę.

Pamiętajcie jadnak, że jeśli nie zauważycie jakichkolwiek zmian, lub co gorsza jakość przesyłąnego obrazu się pogorszy, problemu należy szukać w waszej sieci wi-fi (ponieważ najprawdopodobniej to ona będzie bolączką streamingu).

W aplikacji Xbox One dla Windows 10 umożliwiającej streaming gier pojawi się tej kilka innych, ciekawych opcji, w tym możliwość odbezpieczenia / zabezpieczenia zaproszeń w grach, porównywania osiągnięć ze znajomymi czy ręcznego dodawania gier do kolekcji poprzez link z Menu Start. Microsoft informuje, że w najnowszej wersji pojawią się także inne ulepszenia oraz poprawki zauważonych wcześniej błędów.