Home / Aktualności / Porównanie grafiki w grze Tomb Raider 2013 na PlayStation 3 i PS4

Porównanie grafiki w grze Tomb Raider 2013 na PlayStation 3 i PS4

Tomb Raider 2013 PS3 PS4 porównanie

Jedna z najbardziej popularnych w tym w całej serii gier z Larą Croft czyli Tomb Raider 2013 została wydana w zeszłym roku.

Pojawiła się zarówno wersja na PlayStation 3, a zaraz po niej na PS4, którą posiadacze konsoli nowej generacji od Sony mogą się cieszyć od kilku tygodni.

Sama Gra Tomb Raider 2013, której recenzję opublikowaliśmy kilka miesięcy temu sprzedała się w ilości 4 milionów egzemplarzy co jest bardzo dobrym wynikiem w branży gier. 28 stycznia tego roku a więc za dokładnie 2 tygodnie wydana zostanie gra Tomb Raider: Definitive Edition zarówno na PlayStanion 4 jak i Xbox One.

Tomb Raider: Definitive Edition stanowi rozwinięcie możliwości limitowanych specyfikacją takich konsol jak PS3 czy Xbox 360. Dla graczy natomiast to okazja do przekonania się o posunięciu technologicznym jakie dosięgło konsole w tym PS4.

Serwis IGN dokonał porównania na podstawie opisywanej utaj gry Tomb Raider 2013, którą możecie zobaczyć poniżej.

Jak można zauważyć dodatkowe możliwości konsoli przełożyły się zarówno na większą liczbę klatek oraz szczegółowość samej gry. Dla fanów Tomb Raider nowa odsłona gry może się wydawać całkowicie nową pozycją, nawet jeśli grali oni w grę na “starej” generacji konsol. Wersja na komputery PC nie będzie się aż tak różniła z powodu możliwości dopasowania ustawień graficznych do specyfikacji danego komputera.

Nie tylko bogatsza grafika w grze jest zauważalna, oświetlenie, cienie a także same postacie wyglądają dużo lepiej. Producent gry  Crystal Dynamics zastanawia się nad nieco niższą ceną wersji gry na PS4 co być może pozwoli sprzedać nieco więcej kopii samej gry a kto wie czy i nie konsoli Sony.

 Źródło: IGN