Home / Aktualności / GP Australii – pierwsza runda F1 w sezonie 2014 dla Nico Rosberga

GP Australii – pierwsza runda F1 w sezonie 2014 dla Nico Rosberga

GP Australii 2014 photo 1

W dniu dzisiejszym zakończyło się pierwsze Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2014, które odbywało się na torze w Melbourne w Australii.

Po kwalifikacjach, w których w pierwszej linii do wyścigu stanęli Lewis Hamilton (Mercedes GP) – 1 miejsce w kwalifikacjach – oraz Daniel Ricciardo (2 miejsce na starcie wyścigu) żaden z ww. kierowców nie zdobył punktów w tegorocznym Grand Prix Australii. Otóż pierwszy z nich po kilku okrążeniach zakończył swój udział w wyścigu z powodu awarii zespołu napędowego, drugi zaś został ostatecznie zdyskwalifikowany za przekroczenie dopuszczalnego przepływu limitu paliwa, który wynosi 100 kg/h. Tym samym australijski kierowca Red Bull Racing-Renault (Daniel Ricciardo) stracił swoją drugą lokatę na rzecz Kevina Magnussena.

Z kolei trzeci w kwalifikacjach Nico Rosberg (zespół Mercedes GP) szybko po rozpoczęciu wyścigu wyprzedził swoich konkurentów i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca zawodów.

Ostatecznie zmagań na torze w Melbourne nie ukończyło aż 7 zawodników (poza zdyskwalifikowanym Ricciardo oraz niesklasyfikowanym Julem Bianchi), wśród których znaleźli się tacy kierowcy jak: Romain Grosjean, Pastor Maldonado, Marcus Ericsson, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Felipe Massa oraz Kamui Kobayashi.

Poniżej prezentujemy tabelę z dokładnymi wynikami GP Australii 2014.

GP Australii 2014 wyniki

Tor F1 Australia

Źródło: formula1.com

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.