Home / Telefonia mobilna / Google wycofuje aplikację AdBlock wprowadzoną na urządzenia Samsunga

Google wycofuje aplikację AdBlock wprowadzoną na urządzenia Samsunga

Samsung Adblock Google violation

Aplikacja AdBlock, lub może raczej API wprowadzone do przeglądarki w urządzeniach Samsunga zostało właśnie zdjęte z Google Play Store przez giganta na rynku wyszukiwarek internetowych.

Wydawać by się mogło, że Google przymknie oko na AdBlocka, którego wprowadził Samsung, chociażby z uwagi na fakt, iż jest on główną siłą napędową jego systemu, aczkolwiek jak twierdzi Google “jedna aplikacja nie może zakłócać pracy innej”. Tym samym pomimo ścisłej współpracy pomiędzy obiema firmami, byliśmy świadkami pstryczka w nos dla koreańskiego producenta.

Warto chyba wspomnieć, iż sam AdBlock i blokowanie reklam nie zostało stworzone przez Samsunga, a jak wspominaliśmy wcześniej, wykorzystane jedynie API, które taką funkcję pełniło.Podobne, jeśli nie takie samo API nadal jest dostępne w sieci, ale być może wycofanie i jego przez Google to tylko kwestia czasu.

Co więcej, pojawiła się w tym miejscu dosyć śmieszna sytuacja, gdyż Samsung poniekąd próbował “usprawnić doznania użytkownika” (poprzez blokowanie niechcianych reklam), co jest jedną z głównych priorytetów Google. Niemniej jednak nie wolno strofować “wszechmogącego”, czyż nie tak?