Home / Aktualności / Google wprowadzi podwójne botowanie w ChromeOS dzieki Campfire

Google wprowadzi podwójne botowanie w ChromeOS dzieki Campfire

 
Bootcamp stał się hitem wśród użytkowników komputerów MacBook, ponieważ pozwolił im na podwójne uruchamianie systemu MacOS i Windows, dając przy tym dostęp do aplikacji, które nie mają wersji MacOS.
 
Chromebook i system ChromeOS ma byc do niego pod tym wzledem podobny gdyz Google chce w nowym oprogramowaniu wzorowanym na Bootcamp, nazwanym Campfire wprowadzić podwójne uruchamianie systemu na Chromebookach, pozwalając na przełączanie się między Chrome OS a Windows 10.
 
Campfire po raz pierwszy pojawił się na Chromium Git jako tajemniczy nowy projekt wskazujący na „tryb alternatywny systemu OS” dla ChromeOS. Twórcy XDA potwierdzają teraz, że Campfire zostanie wprowadzone przez Google  nie tylko w opcji.  Na razie wydaje się, ze spora część Chromebooków jest na nią gotowa.
 
Należy wspomnieć, że Google skoncentruje się takze na tym, aby instalacja systemu Windows była tak łatwa, jak to tylko możliwe. Chociaż nie jest to ograniczone innymi specyfikacjami sprzętowymi, Campfire może pochłonąć przynajmniej 30 GB pamięci masowej, aby spełnić wymagania Windows 10 i pozostawić odpowiednią przestrzeń  dla użytkownika. Wlasnie dlatego zalecamy wypróbowanie go tylko na Chromebookach z pamięcią masową co najmniej 60 GB (lub większą).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.