Home / Aktualności / Google w końcu wprowadziło możliwość wykasowania historii wyszukiwania z ostatnich 15 minut

Google w końcu wprowadziło możliwość wykasowania historii wyszukiwania z ostatnich 15 minut

Chyba każdy z nasz choć raz użył nieco dziwnego wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej (choć spora osób i tak się do tego nie przyzna). Jeśli tak, ucieszy was wiadomość, że Google w końcu wdrożyło ustawienie „szybkiego usuwania”, które pozwala użytkownikom wyczyścić ostatnie 15 minut historii z aplikacji wyszukiwania na Androida. Gigant zapowiedział tę funkcjonalność około rok temu i udostępnił ją na iPhona kilka miesięcy później.

„Obecnie wprowadzamy tę funkcję w aplikacji Google na Androida i spodziewamy się, że będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji w ciągu najbliższych kilku tygodni” – powiedział Adriance, jednocześnie dając do zrozumienia, że ​​może pojawić się w innych systemach operacyjnych. [Kontynuujemy] badanie sposobów wprowadzenia tej przydatnej funkcji na inne powierzchnie”.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tego ustawienia, przechodząc do aplikacji Google, dotykając ikony użytkownika i wybierając „Usuń ostatnie 15 minut”. Spowoduje to wyczyszczenie Twojej ostatniej historii wyszukiwania zarówno na urządzeniu, jak i na stronie Moja aktywność, która prowadzi rejestr Twojej aktywności we wszystkich usługach Google.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.