Home / Oprogramowanie / Google Tilt Brush – aplikacja dla artystów do malowania w 3D przy pomocy HTC Vive

Google Tilt Brush – aplikacja dla artystów do malowania w 3D przy pomocy HTC Vive

Google Tilt Brush to najnowsza aplikacja dla artystów do malowania w 3D przy pomocy HTC Vive, która została właśnie zaprezentowana przez giganta na rynku wyszukiwarek internetowych. Za jej pomocą artyści (choć podejrzewamy, że nie tylko), mają w nowy i niedostępny dotychczas sposób uzyskać możliwość wyrażenia własnych kreacji.

Za pomoca Tilt Brush będzie można patrzeć na swój wytwór w kształcie jego tworzenia, co pozwala m.in. na ewentualne korekty. Aplikacja pokazana podczas “The Lab” w Instytucie Kulturalnym w Paryżu pozwoliła artystom z całego świata na niecodzienną ekspresję swojej twórczości, a Google na zobaczenie jak ich oprogramowanie sprawdza się w praktyce.

 Jak wiadomo, HTC Vive nie będzie tanie, jednak uważamy, że wydatek na ten zestaw do rzeczywistości wirtualnej (VR) w połączeniu z Google Tilt Brush zwróci się w dosyć szybkim tempie. Zobaczcie poniższy filmik prezentujący skrawek możliwości tego oprogramowania oraz co można za jego pomocą osiągąć mając talent i odrobinę wyobraźni.