Home / Aktualności / Google Stadia – streamingowy serwis gier dostępny już w listopadzie

Google Stadia – streamingowy serwis gier dostępny już w listopadzie

Zgodnie z zapowiedziami, Stadia, serwis streamingowy gier od Google dostępny będzie na zasadzie subskrypcji od listopada tego roku.

Subskrypcja Pro, która kosztować będzie niecałe 10 dolarów miesięcznie obsługiwać będzie przesyłanie strumieniowe do 4 K przy 60 klatkach na sekundę, HDR i dźwiękiem przestrzennym 5.1. W bibliotece gier zobaczymy m.in. Destiny 2 wraz z wszystkimi poprzednimi dodatkami, Shadowkeep i przepustką roczną. Takie tytuły jak The Division 2, Assassin’s Creed Odyssey, Doom oraz trzech najnowszych części Tomb Raider są reklamowane z usługą, ale aby w nie zagrać trzeba będzie zapłacić osobno bowiem tylko starsze gry zostaną uwzględnione w subskrypcji – dostęp do nowszych tytułów wymagać ma osobnego zakupu. Niemniej jednak w sklepie Stadia będą dostępne ekskluzywne rabaty.

Aby uruchomić usługę, będziecie potrzebowali Google Chromecast (przynajmniej w początkowym stadium usługi Google), później Stadia będzie działać z każdym urządzeniem Google, na którym działa Chrome. Edycja założycielska, dostępna za ok. 130 dolarów będzie zawierać limitowaną niebieską gamepada Google i Chromecast Ultra.

Jak się dowiadujemy Stadia wprowadzona zostanie do 14 krajów w tym Belgii, Finlandii, Kanady, Danii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i USA. Na razie Polska nie jest na mapie Google, jednak mamy nadzieję, że kiedyś na nią trafi. Do komfortowego korzystania z tej usługi streamingowej potrzebne będzie złącze internetowe z 10 Mb / s prędkością pobierania i przesyłania na poziomie co najmniej 1 MB / s. Jeśli chodzi o komfortowe granie w 4K, tutaj wymagane będzie 35 Mb / s  połączenie z siecią.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.