Home / Aktualności / Google Project Tango – pierwsze tablety już w czerwcu

Google Project Tango – pierwsze tablety już w czerwcu

Google Project Tango
Google Project Tango czyli technologia umożliwiająca odzwierciedlanie rzeczywistości w 3D za pomocą tabletów ma według najnowszych informacji pojawić się już w przyszłym miesiącu.

Project Tango – co tym razem szykuje Google?

ATAP czyli Google Advanced Technology and Project (grupa ds. Zaawansowanych Projektów) stoi za możliwością odzwierciedlania rzeczywistości i przekształcania jej na tą wirtualną.

Pierwsze tablety wykorzystujące dwie kamery i czujniki podczerwieni do mapowania tego co nas otacza oraz przesyłania do odpowiedniego oprogramowania jest już prawie gotowa. Tworzenie mapy 3D otaczającego świata może być niezwykle pomocne nie tylko osobom słabo lub niedowidzącym lecz również graczom.

4000 tabletów ma być już niebawem dostarczona do developerów. Do sprzedaży urządzenia nie trafią jednak prędko gdyż muszą najpierw powstać odpowiednie i w wystarczającej ilości aplikacje aby nakręcić późniejszą sprzedaż. O ile wszystko pójdzie po myśli Google i Project Tango nie napotka żadnych przeszkód technologicznych czy z oprogramowaniem.

Krótki filmik prezentujący efekty pracy zespołu ATAP możecie zobaczyć poniżej. Jak możecie się z niego dowiedzieć, choć jego twórcy planują zastosowanie tej technologii również w smartfonach, na razie można będzie spodziewać się tabletów w nią wyposażonych. Co myślicie o najnowszym wytworze wyobraźni Google?