Home / Aktualności / Google prawdopodobnie sprzeda Google Glass znacznie taniej niż 1500 dolarów

Google prawdopodobnie sprzeda Google Glass znacznie taniej niż 1500 dolarów

Google glassGłośna sprawa odnośnie ceny Google Glass zainteresowała nie tylko potencjalnych nabywców lecz również wszystkich pozostałych ze względu na ich cenę. Nie można zarzucić produktowi Google oryginalności oraz wielu przydatnych funkcji ale cena $1500 jaką usłyszeliśmy na początku odstraszyła wielu. Co jak co ale za parę okularów do tego z jednym szkłem to zdecydowanie za dużo.

A teraz na poważnie. Instytut topologii w Taiwanie posiadający informacje od dostawcy elementów do Google Glass firmy Himax (producenta m.in. modułów do projektorów czy wyświetlaczy projekcyjnych na szkle i innych przezroczystych powierzchniach) twierdzi, że produkt ten realnie powinien kosztować około 300 dolarów amerykańskich. Swoją ocenę wysnuł na podstawie ceny wyświetlacza wynoszącej około $30-35.

Instytut ten przewiduje także iż rynek dla okularów Google może pomału rosnąć lecz rezultaty zobaczyć możemy tak wcześnie jak okres trzech lat. Wspominana cena jest tylko spekulacją i zależy od chęci Google do sprzedania większej ilości opisywanego produktu z mniejszym zyskiem lub odwrotnie. Na rynku przecież nie ma podobnych produktów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.