Home / Oprogramowanie / Google Maps – pokaż znajomym gdzie obecnie się znajdujesz

Google Maps – pokaż znajomym gdzie obecnie się znajdujesz

Google Maps zawsze znajdował się w czołówce oprogramowania nawigacyjnego, co sprawdzało się nie raz. Teraz jednak Google zdecydowało się jeszcze bardziej je usprawnić, wprowadzając nieco aspektu socjalnego.

Dzięki najnowszej aktualizacji możemy w czasie rzeczywistym pokazać znajomym gdzie się obecnie znajdujemy, co może np. ułatwić spotkanie się na kawę lub uniknięcie stania przed drzwiami naszego domu gdy tam nas nie ma. W celu podzielenia się naszą lokalizacją należy otworzyć boczne menu lub stuknąć palcem w niebieską kropkę reprezentującą nasze położenie i wybranie opcji “udostępnij swoje położenie” (Share location). Po tym pozostaje nam ustawienie komu ową lokalizację udostępnimy oraz na jak długo. To tyle.

Ciekawą funkcjonalnością jest również ta, która przy wykorzystaniu mapy Google do nawigacji, poda nasz czas dotarcia do celu. Tym samym współdzielenie lokalizacji naszego położenia zakończy się w czasie naszego dotarcia do miejsca docelowego. Ma to też być pomocne w sytuacji gdy np. udajemy się do pracy i możemy się spóźnić. Pracodawca będzie wiedział, na którą godzinę się zjawimy, aby przygotować nam poranną kawę lub odpowiednie przemówienie nagradzające nasze poświęcenie. 

Smutną wiadomością jest jednak to, że funkcja ta zostanie wprowadzona w aplikacji Google Maps dla iOS i Android wkrótce, tym samym nie możemy jej w tej chwili dokładnie sprawdzić. Dużym usprawnieniem będzie również to, że nasze położenie będziemy mogli wysłać osobom z naszych kontaktów, lub za pomocą linku wysłanego przy pomocy jakiegokolwiek komunikatora.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.