Home / Aktualności / Golf GTE plug-in hybrid. Oficjalna specyfikacja

Golf GTE plug-in hybrid. Oficjalna specyfikacja

Volkswagen Golf GTE plug-in hybrid to najnowsza propozycja ekologicznego auta od Volkswagena. Zostanie ona zaprezentowana na Geneva Motor Show 2014 już wkrótce.

Golf GTE plug-in hybrid

Volkswagen Golf GTE plug-in hybrid
Tak jak to bywa w hybrydach są one kompromisem pomiędzy autami z normalnymi silnikami benzynowymi (lub diesela) oraz elektrycznymi. 

Volkswagen Golf GTE hybryda ie jest tu wyjątkiem. Samochód ten posiada zarówno silnik benzynowy oraz elektryczny, który jest ładowany z zewnętrznego źródła.

W praktyce oznacza to, że jeśli zechcemy odbyć krótką podróż wyłącznie na zasilaniu elektrycznym to jest to możliwe. Gdy baterie się niemal wyczerpią, tradycyjny silnik benzynowy wkroczy do akcji powodując jego ładowanie a przez to kontynuację naszej podróży.

Pomocną rzeczą przy zyskaniu dodatkowego ładowania baterii jest odzyskiwanie energii z hamowania. Czas jaki potrzebny jest do jej pełnego naładowania z zewnętrznego gniazda ładowania to 3,5 godziny.

VW Golf GTE plug-in hybrid korzysta z silnika benzynowego TSI o pojemności 1,4 litra, który w połączeniu z elektrycznym motorem osiąga łączną moc 200 KM oraz 350 Nm momentu obrotowego. Przekłada się to więc na osiągi auta wynoszące 7,6 sekundy od 0 do 100 km/h oraz 1,25 litra / 100 km (oczywiście przy użyciu obu silników – większe zużycie paliwa jest rekompensowane jego brakiem gdy używany tylko silnika elektrycznego).

Jazda wyłącznie na zasilaniu elektrycznym jest nadal dosyć ograniczona i wynosi niecałe 50 kilometrów. Golf GTE plug-in hybrid korzysta bowiem z 8.8kWh litowo-jonowej baterii. Powinno to jednak wystarczyć na cotygodniowe zakupy lub odwożenie dzieci do pobliskiej szkoły. Kolejnymi ograniczeniami w tym aucie jest prędkość 130 km/h przy zasilaniu elektrycznym, oraz 217 gdy użyjemy obu silników (elektrycznego i benzynowego).

Ta chybryda Volkswagena jak podaje producent powinna być względnie łagodna dla środowiska. Wartość emisji spalin na poziomie 35 g/km jest dosyć dobrą wartością.

Z dostępnych nam informacji auto zostało wycenione na rynku brytyjskim na ok. 28 tys funtów. W tej cenie w aucie znalazły się światła LED, 8 calowa nawigacja satelitarna Discover Pro czy cyfrowe radio DAB z technologią Bluetooth. Auto zsotanie zaprezentowane w Genewie już 6 marca z planowaną produkcją pod koniec tego roku.

Co wy sądzicie o tym aucie oraz o hybrydach w ogóle? Czy jesteście gotowi na pewne kompromisy związane z tymi autami?