Home / Aktualności / Golden Gods, Wargaming i Sabaton – połączenie różnych światów, które zdało egzamin

Golden Gods, Wargaming i Sabaton – połączenie różnych światów, które zdało egzamin

Metal Hammer Golden Gods 2017

W dniu wczorajszym tj. 12 czerwca 2017 firma Wargaming ogłosiła rozpoczęcie długofalowej współpracy z zespołem Sabaton. Wieczorową porą w O2 Arena w Londynie odbyła 15-ta edycja wręczenia prestiżowych nagród Metal Hammer Golden Gods.

Samo wydarzenie przyciąga co roku najlepszych wykonawców muzyki rockowej i metalu oraz fanów tych gatunków muzycznych z całego świata. Strategicznym partnerem jest Orange Amplification, a w tym roku do grona partnerów dołącza także Wargaming z World of Tanks.

Dla Wargamingu i milionów graczy połączenie historii z muzyką to istotna kwestia w odbiorze gry jako kompletnej całości. Członkowie zespołu Sabaton w wolnych chwilach między koncertami także bowiem grają w World of Tanks. Także wśród miłośników gry można spotkać wielu fanów tej znanej, szwedzkiej grupy heavy metalowej. To niezwykłe jak muzyka może inspirować różnych ludzi, aby wspólnie dzielić się pasją.

Zespół Sabaton wręczył nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku. niemniej nie był to pierwszy kontakt tej kapeli z Metal Hammer Golden God Awards. W 2011 to właśnie oni wygrali nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku, a w 2012 występowali na scenie. W tym roku sami zaś wręczali nagrodę, którą zdobyli kilka lat wcześniej.

– To fantastyczne obserwować jak członkowie Sabatonu biorą aktywny udział w World of Tanks – mówi Max Chuvalov, marketing manager w firmie Wargaming. – Wiemy, że zainteresowania naszych graczy wychodzą daleko poza samą rozgrywkę. Tą współpracą chcemy uczcić muzyczny talent wywodzący się z naszej społeczności oraz fakt, że muzyka jest bardzo ważną częścią całości doświadczenia z grą –

– Historia to duże źródło inspiracji dla nas – mówi Joakim Brodén, wokalista Sabatonu. – Lubimy opowiadać historie, które wpłynęły na losy mnóstwa ludzi. Wszyscy jesteśmy graczami World of Tanks i cieszy nas, że firma wychodzi poza same gry na wiele różnych sposobów. Cieszymy się, że możemy być tego częścią –

Fani World of Tanks i szwedzkiego zespołu Sabaton mogą oczekiwać kolejnych niespodzianek w przyszłości związanych ze współpracą, także warto regularnie sprawdzać co się dzieje w grze.

Z kolei dla najwierniejszych fanów metalowego grania oraz gry World of Tanks przygotowaliśmy mały prezent w postaci autorskich zdjęć z ww. imprezy. Naszym zdaniem to właśnie kapela Avatar najlepiej wypadła na Metal Hammer Golden God Awards, najmocniej kopiąc przysłowiowe cztery litery fanom ciężkiego grania. Choć chłopaki nie występowali jako gwiazda wieczoru, którą był w tym dniu akurat Mastodon, to właśnie oni dali ze sceny solidną dawkę ostrego grania okraszoną wyjątkową charyzmą wokalisty Johannesa Eckerströma.

Wśród artystów, którzy pojawili się podczas wręczania nagród Metal Hammer Golden God Awards nie zabrakło m.in. członka legendarnego zespołu Black Sabbath, który reprezentował Tony Iommi.

Jak mogliśmy przekonać się osobiście wspomniane już wcześniej połączenie różnych światów (muzycznego oraz gier 3D) zdało egzamin, bowiem wyświetlane na ekranie logotypy sponsorów, a w  szczególności World of Tanks, wzbudzały co jakiś czas bardzo pozytywną reakcję uczestników imprezy.

 

Źródło: Informacja własna (zdjęcia/tekst/video), Wargaming (cytaty)

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.