Home / Gry / God of War 3 – recenzja [PS3]

God of War 3 – recenzja [PS3]

God of war 3 PS3
Kratos … taki ot sobie Bóg, który szuka zemsty na swoim ojcu, Zeusie, za całe wyrządzane zło, początkowo sprzymierza się z Tytanami. Po wstępnej walce i zdradzie przez Gaję, walczy sam w pojedynkę ze wszystkim, co stanie mu na drodze.

Gra jest niezwykle wciągająca ze względu na dobrą grafikę oraz wciągającą akcję. Dlaczego jeszcze? Postaram się to wam przedstawić po krótce. Chcę tylko dodać, że nie znam wcześniejszych dwóch części, ponieważ dopiero od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ps3 i jeszcze nie udało mi się dostać poprzednich części do ręki.

 Producentem i wydawcą gry jest Sony Computer Entertainment, która miała swoją premierę 16 marca 2010 na świecie, a dzień później w Europie, jak i Polsce. Gra jest kontynuacją dwóch wcześniejszych części z PS2 – tak, trzecia część serii jest pierwszą, która pojawiła się na PS3 i pierwszą, w którą możemy grać z pełnym polskim dubbingiem (o którym wspomnę również poźniej.Jest to mój ulubiony rodzaj gier – TPP (Third Person Perspective) z hack’n’slashem w roli głównej.

God of war 3 PS3 tytaniGra zaczyna się, gdy Tytani (wraz z Kratosem) atakują Olimp, na szczycie którego Bóg Bogów, wraz ze swoją elitą (Hadesem, Posejdonem, Heliosem, Hermesem i Herkulesem) czeka na nich z niecierpliwością.

Jednak po chwili każdy z nich udaje się do swoich „posiadłości”.

Zaczynamy od prostego samouczka, który obrazuje nam metody walki i obrony.

Po pokonaniu pierwszych przeciwników mamy również QTE, których jest dużo w całej grze, i które są również tak ważne, jak zwykła walka.

Gra God of War 3 oferuję nam 4 podstawowe bronie. Nie chce popsuć wam przyjemności z gry, sami się o nich przekonacie. Wspomnę tylko, że Kratosa pierwszą bronią są Ostrza Ateny. Każda z broni jest unikatowa, styl walki każdej jest inny, tak samo jak ataki specjalne (magia – zużywająca manę).

W zależności od poziomu trudności, ilość przeciwników, jak i sama długość walki z nimi jest zmienna, co jest oczywiście wielkim plusem moim zdaniem. Również bardzo ciekawym rozwiązaniem było dodanie krótkich zagadek logicznych, lecz – w większości przypadków są one za proste. Miałem problem tylko z jedną zagadką, którą musiałem podejrzeć na internecie, choć jest ona również prosta, grająca jedynie na zmyleniu oczu.

 Trafionym pomysłem są również przedmioty upuszczane przez zabitych bogów – nie napisze jakie – szukajcie a znajdziecie, nie jest trudno je znaleźć, a po przejściu gry, dają siłę prawdziwego „GOD OF WAR”.

God of war 3 PS3 07Przechodząc do oprawy audio-wizualnej, graficznie gra świetnie wykorzystuje możliwości konsoli Play Station 3.

W God of War 3 wszystko jest „żywe”, animacje są płynne, nie ma mowy o jakimś przycinaniu się gry, także odczyty stanu gry są wczytywane „w miarę” szybko. Tak samo jest z zapisem stanu gry.


Naprawdę miło było mi zobaczyć górę Olimp, królestwo Hadesa, ścieżkę Eosa jak i wiele innych rzeczy – osobiście bardzo lubię mitologię grecką, dlatego podwójnie fajnie mi się grało w grę.

Jeśli chodzi o stronę dźwiękową, byłem w pozytywnie zaskoczony, słysząc Bogusława Lindę odgrywającego teksty Kratosa – jak najbardziej jestem za! Ogółem całe przełożenie dialogów na język polski stoi na bardzo wysokim poziomie. Również i sama muzyka nadaje klimat całej grze.

Podsumowując:

plus-sign4bronie różniące się od siebie stylem walki jak i magią

plus-signwizualizacja gry na bardzo wysokim poziomie

plus-sign

polska wersja gry z Bogusławem Lindą na czele

minus-signzagadki logiczne zbyt proste

minus-signprzejście gry w mniej niż 10 godzin

Jeśli zastanawiacie się czy warto kupić grę, to zdecydowanie tak. Moim zdaniem jest to gra z gatunku klasyki na PlayStation 3. Gra jest wciągająca, posiada dobrą grafikę oraz nieprzeciętną i oddającą klimat oprawę dźwiękową. W takudaną grę już dawno nie grałem.

Warto zaopatrzyć się w God of War w polskiej wersji językowej. Również polecam zapolować na dwie wersje wydawnicze gry a mianowicie ESSENTIALS.

Pierwsza jest przeniesieniem dwóch pierwszych części z PS2 na PS3, druga zaś to dwie części które powstały na PSP i również zostały przeniesione na trójkę. Oczywiście WSTĄPIENIE również wchodzi w grę. Gdy tylko uda mi się zdobyć kolejną część, również z miłą chęcią opiszę ją na łamach tego portalu.

Kratos … taki ot sobie Bóg, który szuka zemsty na swoim ojcu, Zeusie, za całe wyrządzane zło, początkowo sprzymierza się z Tytanami. Po wstępnej walce i zdradzie przez Gaję, walczy sam w pojedynkę ze wszystkim, co stanie mu na drodze. Gra jest niezwykle wciągająca ze względu na dobrą grafikę oraz wciągającą akcję. Dlaczego jeszcze? Postaram …

Ocena końcowa

Grafika
Dźwięk
Grywalność

Podsumowanie : Klasyk

Twoja ocena: 2.78 ( 2 votes)
87

O użytkowniku Hektorenzo

Pasjonat gier wideo, poczynajac od czasow dobrego NES'a, po zakupieniu PS3 również początkujący pasjonat gier na PS3 :)