Home / Aktualności / Recenzja głośnika Bluetooth GoClever Sound Club MAGNUM

Recenzja głośnika Bluetooth GoClever Sound Club MAGNUM

Testy

GoClever sound club magnum 05

Niemniej ważna jak sam wygląd jest prostota użytkowania oraz łatwość parowania z urządzeniami takimi jak smartfon czy TV. W przypadku tego produktu z pewnością się nie rozczarujemy ,gdyż GoClever również o tym pomyślał. Test z użyciem tabletu na Androidzie oraz iPhone 6 odbyły się bez najmniejszych problemów i już po chwili można było przystąpić do testów.

Przyciski dotykowe działają poprawnie i nie wymagają przykładania dużej siły do ich poprawnego działania. Uważamy, że biały, neutralny kolor, który został użyty do ich podświetlenia, doskonale się tutaj sprawdza.

Nie mieliśmy również problemów z odtwarzaniem muzyki korzystając zarówno ze złącza AUX, kart pamięci, jak również bezprzewodowo tj. za pomocą technologii Bluetooth 4.0, dla której Magnum został chyba tak naprawdę stworzony.

Choć w przypadku codziennego korzystania z pewnością skorzystamy z zasilana sieciowego, to tak przy mobilnym wykorzystaniu tego głośnika z pewnością przyda się spora, bo o pojemności 4400 mAh wbudowana bateria, która w naszym teście wystarczyła na 7 godzin i 40 minut, czyli blisko deklarowanych 8 godzin. Oczywiście czas pracy tego głośnika  zależy w dużej mierze od głośności, odległości od urządzenia wysyłającego dźwięk (w przypadku Bluetooth) czy ewentualnego użycia innych metod łączności (kabel, karta pamięci).

Ponieważ wymiary głośników przednich to 50 mm, a tylnego subwoofera 50 x 90 mm, to dzięki temu udało się uzyskać zadowalającą jakość dźwięku tak przy słuchaniu muzyki jak i oglądaniu filmów czy graniu w gry. Zadowalającą ponieważ głośniki nie do końca radziły sobie z niektórymi pasmami częstotliwości np.  powyżej 15,5 kHz.

Jeśli chodzi o jakość odtwarzania dźwięku, to zależeć ona będzie od tego jakiej jakości muzykę słuchamy (mp3, strumieniowe przesyłanie itp.). Podczas testów zauważyliśmy nie do końca naszym zdaniem odpowiednie zachowanie głośnika Sound Club Magnum, a mianowicie dźwięk rozłączania rozmowy telefonicznej, podczas gdy żadne połączenie nie było nawiązane, a także nikt do nas nie dzwonił. 

Krótki test odebrania rozmowy telefonicznej również przebiegł pomyślnie, o czym może świadczyć czysty dźwięk w dosyć dużych rozmiarów pokoju oraz brak jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony rozmówcy z drugiej strony.

Poniżej prezentujemy test głośnika z wykorzystaniem utworów z kilku gatunków muzycznych.

 

  1. Wstęp, funkcje i specyfikacja
  2. Wygląd
  3. Testy
  4. Podsumowanie

 

Testy Niemniej ważna jak sam wygląd jest prostota użytkowania oraz łatwość parowania z urządzeniami takimi jak smartfon czy TV. W przypadku tego produktu z pewnością się nie rozczarujemy ,gdyż GoClever również o tym pomyślał. Test z użyciem tabletu na Androidzie oraz iPhone 6 odbyły się bez najmniejszych problemów i już po chwili można było przystąpić do testów. Przyciski dotykowe …

Ocena końcowa

Wygląd
Łączność
Jakość dźwięku
Ocena ogólna

Całkiem dobry

Podsumowanie : Głośnik GoClever Sound Club MAGNUM to ciekawa propozycja dla osób szukających mobilnego źródła dźwięku, niemniej jednak nie pozbawiony kilku istotnych wad. Należy jednak zaznaczyć, że dla typowego użytkownika wady, które odkryliśmy nie powinny stanowić bariery nie do przeskoczenia.

Twoja ocena: 4.2 ( 2 votes)
78

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.