Home / Aktualności / kamerki sportowe / Goclever Extreme Pro 4K czyli budżetowa kamerka sportowa 4K

Goclever Extreme Pro 4K czyli budżetowa kamerka sportowa 4K

Goclever Extreme Pro 4KFirma Goclever zaprezentowała właśnie nowy model Extreme Pro 4K będący przedstawicielem kamer sportowych mających trafić w gusta użytkowników z napiętym budżetem. Urządzenie rejestruje obraz w maksymalnej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli), wyposażone jest w duży, czytelny wyświetlacz oraz zestaw akcesoriów, wśród których znalazły się rozliczne mocowania oraz wodoodporne etui.

Multimedialne materiały w formacie 4K kojarzone są głównie z wykorzystaniem dużej ilości pamięci i wysokiej jakości sprzętu do ich odtwarzania. Wideo 4K to 4 tysiące pikseli umieszczone w pozycji horyzontalnej, czyli w poziomie. Ich liczba jest czterokrotnie wyższa w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD oraz aż dziewięciokrotnie większa od HD!

Kroku rewolucji 4K dotrzymuje również Goclever, który do swojej oferty wprowadził sportową kamerę pozwalającą na zapis wyjątkowych obrazów w doskonałej jakości.

Goclever Extreme Pro 4K 02

Kamera Goclever Extreme Pro 4K została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą, by filmy dokumentujące ich podróże, sportowe wyczyny i inne ważne wydarzenia wyróżniały się najwyższą możliwą jakością. Urządzenie potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli przy 25 klatkach na sekundę, choć użytkownik ma również możliwość nagrywania filmów o niższej rozdzielczości, ale za to większej ilości klatek na sekundę – 2.7K (2740×1524, 30 klatek/s) oraz Full HD (1920×1080, 60 klatek/s). 60 klatek na sekundę idealnie nadaje się do nagrywania filmów slow motion, możliwe jest również rejestrowanie materiałów time-lapse.

Klipy wideo zapisywane są na kartach pamięci micro-SD (maksymalna pojemność 32 GB), w formacie .mov. Możliwe jest również robienie zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli (4608 x 2592 px).

Goclever Extreme Pro 4K 01

Istotnym atutem urządzenia jest możliwość sparowania go ze smartfonem przez Wi-Fi – w tym wariancie użytkownik może wykorzystywać telefon do podglądania na żywo obrazu rejestrowanego przez kamerę, a także do sterowania urządzeniem.

Jak wspominaliśmy wraz z kamerą nabywca znajdzie w zestawie bogaty zestaw akcesoriów. Oprócz niezbędnego okablowania, baterii oraz instrukcji, w jego skład wchodzą m.in. mocowania (na kask, na kierownicę roweru, na pasek czy szelki, a także selfie stick), jak również wodoodporne etui, które sprawdzi się w trudnych warunkach pogodowych czy podczas zabaw na plaży lub w basenie.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w orientacyjnej cenie 349 zł.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.