Home / Aktualności / kamerki sportowe / Goclever Extreme Pro 4K – czy jakość musi dużo kosztować?

Goclever Extreme Pro 4K – czy jakość musi dużo kosztować?


5. Podsumowanie (zakończenie)

goclever-extreme-pro-4k-15

Jak wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć i właśnie teraz nadszedł czas na podsumowanie recenzji kamery GoClever Extreme Pro 4K dostarczonej naszej redakcji. W kilku (nastu) zdaniach postaram się zatem wszystko podsumować, uwzględniając dobre i te nieco gorsze strony wspomnianej kamerki sportowej. 

Zdecydowanymi plusami, czyli tym co mi się spodobało jest jakość wykonania, jakość nagrań i zdjęć oraz pokaźna ilość mocowań którą, jeśli musielibyśmy dokupić, kosztowałaby nas zapewne kolejne kilkadziesiąt złotych. Oczywiście ok. 400 zł to niewiele jak na urządzenie, które może nagrywać w rozdzielczości 4K, aczkolwiek i tak niektórzy mogą nie chcieć wydawać kolejnych pieniędzy, aby otrzymać w pełni funkcjonalne narzędzie do zadań specjalnych w terenie.

Jakość zdjęć czy nagrań ciężko porównywać do wspomnianego topowego produktu marki GoPro, jednak jak wspomniane to było wcześniej za Hero 4 Black trzeba zapłacić ok. 2 tys. zł. To praktycznie 5 takich kamer jak ta przez nas testowana. Ponieważ nie mieliśmy okazji porównać GoClever do Go Pro bezpośrednio, ciężko nam oceniać o ile lepiej prezentują się nagrania z niej, oraz czy warte to jest dodatkowych 1600 zł.

Jeśli z jakichś względów chcielibyście rozszerzyć jeszcze bardziej funkcjonalność akcesoriów (mocowań) do kamery GoClever, to wodoodporna  czy otwarta obudowa jest kompatybilna z Go Pro, tak jak mocowania, pływaki czy inne, dzięki czemu nie będzie z tym problemu.

Plusem są też kompaktowe wymiary oraz mała waga, dzięki którym można kamerkę schować np. w kieszeni. To samo tyczy się składanego selfie-sticka, którego długość naprawdę imponuje. Wśród dopracowanych rzeczy należy ponadto dodać aplikacje mobilne ułatwiające korzystanie z kamery i rozszerzające jej funkcjonalność.

Do minusów można zaliczyć okazjonalnie pojawiający się szum, aczkolwiek gdy oświetlenie jest naprawdę słabe. To jednak jest oczywiste, gdyż tak jak w wielu konkurencyjnych urządzeniach brak jest lampy flash lub innego podświetlenia. No ale w przypadku takiej ceny niestety musimy pójść na pewne kompromisy. Z drugiej strony sporty ekstremalne w nocy to w większości wypadków większe ryzyko.

Czy zatem można polecić recenzowaną tu kamerkę GoClever? Uwzględniając wszystkie plusy i minusy z pewnością tak, gdyż tych pozytywnych wrażeń związanych z budżetową kamerą sportową Extreme Pro 4K było więcej. Żałujemy też, że nie mieliśmy czasu na więcej testów, aczkolwiek wierzymy, że to, co udało nam się z nią zrobić pomoże wam w podjęciu decyzji odnośnie zakupu najprawdopodobniej pierwszej kamerki nagrywającej w rozdzielczości 4K, a następnie może TV oferującego tą właśnie rozdzielczość. 

polecamy_budzetowe-kamery-sportowe_2016

 

  1. Wprowadzenie
  2. Wygląd zewnętrzny
  3. Oprogramowanie
  4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
  5. Zakończenie

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

2 komentarze

  1. W pelni zgadzam sie z Twoja recenzja. Posiadam te kamerke i jakosc nagran i solidne wykonanie za taka cene to dobry zakup. Korzystam z niej sporo i sprawdza sie nadal bez zarzutu. Co do minusow to nawet w najlepszym i najdrozszym sprzecie do czegos mozna sie przyczepic 😀