Home / Aktualności / kamerki sportowe / Goclever Extreme Pro 4K – czy jakość musi dużo kosztować?

Goclever Extreme Pro 4K – czy jakość musi dużo kosztować?

4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania

 

Aby ułatwić obsługę kamery sportowej GoClever Extreme Pro 4K zastosował łatwe przełączanie się pomiędzy trybami, a mianowicie nagrywania filmów, wykonywanie zdjęć, zdjęcia seryjne, zdjęcia po klatkowe, podgląd filmów oraz ostatnie szóste naciśnięcie to podgląd zdjęć.

Wiedząc to, można już przystąpić do akcji, czyli ekstremalnego testowania recenzowanego tu produktu marki GoClever. W naszym przypadku skupiliśmy się na jeździe na rowerze, nagraniom z jazdy samochodem, czy krótkiego testu kamery na dronie. Oczywiście zastosowań kamery jest znacznie więcej, niemniej ograniczał nas zarówno czas, jak i budżet (myśleliśmy zarówno o nurkowaniu jak i skoku na banji). 

Szczerze mówiąc, jakość nagrań jest całkiem niezła jak na takie małe urządzonko. Nie można też zapominać, że oczywiście GoPro Hero 4 Black lub podobnie wycenione kamerki sportowe najprawdopodobniej zapewnią nam lepszą jakość nagrań, lecz nie oszukujmy się – wszystko za stosunkowo wyższe koszty. Kamera GoClever robi też całkiem niezłe zdjęcia. To dobra wiadomość w przypadku, gdy nasza główna lustrzanka czy smartfon postanowią się poddać, gdyż 12MP sensor zastosowany przez tego producenta będzie w tym przypadku jak najbardziej na miejscu (Galeria poniżej).

Poniżej z kolei znajdują się nagrania wykonane kamerą GoClever Extreme Pro 4K w rozdzielczości 4K przy 25 klatkach na sekundę. Tu też nasuwa się kolejne nie wspomniane przez producenta zastosowanie – rejestrator wideo. Dzięki temu w przypadku wystąpienia stłuczki lub wypadku samochodowego, motocyklowego czy rowerowego wszystko mamy jak na dłoni, w dodatku w najwyższej rozdzielczości.

  • Jazda rowerem [4K]
  • Lot dronem [4K]
  • Jazda samochodem [4K]

Kamerka oczywiście nagrywa również obraz, jak wspominaliśmy w rozdzielczości 1080p oferując 30 lub 60 klatek na sekundę lub w rozdzielczości 2,7K (2592 x 1458 pikeli). My w związku, że kamera jest reklamowana jako 4K, skupiliśmy się głównie na niej, choć próbki nagrań przy użyciu wymienionych rozdzielczości także znalazły się w naszym teście (materiał zostanie wkrótce dodany).

 

  

  1. Wprowadzenie
  2. Wygląd zewnętrzny
  3. Oprogramowanie
  4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
  5. Zakończenie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

2 komentarze

  1. W pelni zgadzam sie z Twoja recenzja. Posiadam te kamerke i jakosc nagran i solidne wykonanie za taka cene to dobry zakup. Korzystam z niej sporo i sprawdza sie nadal bez zarzutu. Co do minusow to nawet w najlepszym i najdrozszym sprzecie do czegos mozna sie przyczepic 😀