Home / Aktualności / kamerki sportowe / Goclever Extreme Pro 4K – czy jakość musi dużo kosztować?

Goclever Extreme Pro 4K – czy jakość musi dużo kosztować?

3.Oprogramowanie 

Jak przystało na porządną kamerę, Extreme Pro 4K zostało też wyposażone nie tylko w podgląd rejestrowanego materiału na wbudowanym ekranie, lecz również za pomocą aplikacji, którą w przypadku nas była Ez iCam, zalecana przez producenta i dedykowana systemowi iOS. Wersja na Androida jest również dostępna, jeśli takie urządzenie właśnie posiadacie. 

Za pomocą wspomnianej aplikacji można nie tylko nacisnąć spust migawki (robienie zdjęć lub nagrywanie), ale ponadto ustawić balans bieli, rozdzielczość zapisu, a także odwrócić obraz o 180 stopni czy obejrzeć zapisane w kamerze filmy, czy zdjęcia.

goclever-extreme-pro-4k-ustawienia-01

Sześciokrotne naciśnięcie przedniego przycisku “Mode” przeniesie nas do menu ustawień kamery, a wśród nich do podglądu zdjęć (Photo), filmów (wideo) oraz ustawień (Settings). Z niewiadomych względów te nie zostały przetłumaczone w odróżnieniu od pozostałych, ale to akurat chyba nikomu chyba przeszkadzać nie będzie.

Wśród ustawień kamery można znaleźć zarówno te bardziej  (rozdzielczość, data na nagraniu / zdjęciu, formatowanie karty, automatyczne wyłączenie wyświetlacza, obrót obrazu kamery pomocne w przypadku innego niż standardowo zamocowania) jak i mniej oczywiste, czyli pętla (dzielenie nagrań na 10 lub 5 minutowe fragmenty), ekspozycja (zwiększenie / zmniejszenie jasności), zdjęcia seryjne (seria trzech zdjęć pod rząd), częstotliwość (50 lub 60 HZ) pomocna przy eliminacji efektu migania przy sztucznym oświetleniu czy wreszcie Timelapse będące odstępem czasu, po którym kamera wykona kolejne zdjęcie z serii (5-60 sekund).

 

 

  1. Wprowadzenie
  2. Wygląd zewnętrzny
  3. Oprogramowanie
  4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
  5. Zakończenie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

2 komentarze

  1. W pelni zgadzam sie z Twoja recenzja. Posiadam te kamerke i jakosc nagran i solidne wykonanie za taka cene to dobry zakup. Korzystam z niej sporo i sprawdza sie nadal bez zarzutu. Co do minusow to nawet w najlepszym i najdrozszym sprzecie do czegos mozna sie przyczepic 😀