Home / Aktualności / Gmail – wyciek 5 milionów loginów i haseł do internetu

Gmail – wyciek 5 milionów loginów i haseł do internetu

Gmail zhakowany
Gmail czyli jedna z najpopularniejszych poczt elektronicznych na świecie, stała się również źródłem ataku hakerów którzy zdobyli nazwy użytkowników i hasła 5 milionów ludzi z niej korzystającyh.

Po ostatnich problemach tego typu z iCould, pytanie o bezpieczeństwo w sieci jest jeszcze bardziej aktualne. Często w naszej poczcie mamy poufne dane w tym do logowania (także do bankowości internetowej), numery kont, ważne dane kontaktowe czy zdjęcia.

Co więcej, wspomniane dane do logowania do poczty Gmail zostały udostępnione publicznie na jednym z rosyjskich forum internetowych Bitcoin. Z dostępnych informacji wynika również, że spamerzy już wykorzystują te dane do swoich niecnych celów, także jeśli posiadacie konta na Gmail to radzilibyśmy je jak najszybciej zmienić.

Przy zmianie należy pamiętać o tym aby hasła nie były podobne, oraz składały się z jak największej liczby liter, cyfr i znaków specjalnych.

Waszą ostrożność powinny także wzbudzić e-maile od znajomych z dziwną treścią np. prośbą o pożyczenie pieniędzy itp. W takich przypadkach radzimy kontakt z nimi tradycyjnymi metodami takimi jak wiadomość tekstowa czy telefoniczna.

A jak wy widzicie ten problem? Czy nie sądzicie, że taki gigant jak Google powinien się zabezpieczyć w nieco lepszy sposób?