Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / GIGABYTE’s X99-Ultra Gaming oraz Z170X-Gaming 7 płyty główne z blokiem wodnym EK

GIGABYTE’s X99-Ultra Gaming oraz Z170X-Gaming 7 płyty główne z blokiem wodnym EK

Gigabyte X99-ULTRA GAMING-EKGIGABYTE X99-Ultra Gaming-EK oraz Z170X-Gaming 7-EK to dwie najnowsze płyty główne z blokiem wodnym procesora, który został opracowany przy współpracy z firmą EK.

Ciekawie wyglądający i podkreślający gamingowe zacięcie blok wodny nie tylko idealnie komponuje się z tymi dwoma konstrukcjami, ale co najważniejsze zapewnia możliwości podkręcenia procesora, prostu z marszu.

Blok wodny jest poniklowany oraz posiada logo G1 oraz czerwoną, charakterystyczną dla tej serii płyt Gigabyte kolor. Co więcej, zakrywa on nie tylko procesor, ale również sekcję zasilania (MOSFET), a ponadto EK zastosował w nim technologię EK-Supremacy EVO cooling engine, dzięki czemu mamy pewność, że chłodzenie nas na prewno nie zawiedzie. 

Obecnie zarówno na X99-Ultra Gaming-EK oraz Z170X-Gaming 7-EK rozpoczęła się promocja, w związku z czym obie płyty główne można będzie nabyć za bardzo atrakcyjną cenę. Jednak jak wszystko, promocja musi się kiedyś skończyć, dlatego warto się pospieszyć i kupić te zestawy, gdyż otrzymujemy pakiet gotowy do podkręcania bez konieczności szukania takiego rozwiązania samemu.

Płyta X99-ULTRA GAMING-EK zawierająca blok wodny EK-Supremacy EVO X99, specjalnie zaprojektowany dla płyt z podstawką LGA2011-v3 oraz chipsetów X99.

Warto ponadto wspomnieć, że płyty Gigabyte (w tym trzy tu wspomniane) umożliwiają system hybrydowego chłodzenia (Dual Hybrid Fan Headers), a tym samym stosowanie dwóch pomp wodnych w systemie.