Home / Aktualności / Gigabyte zaprezentował dysk AORUS Gen5 10000 o prędkości odczytu 10 GB/s

Gigabyte zaprezentował dysk AORUS Gen5 10000 o prędkości odczytu 10 GB/s

Wieloletnia współpraca między firmami Gigabyte i Physion wydaje się w dalszym ciągu procentować czego dowodem jest najnowszy dysk SSD AORUS Gen5 10000 o prędkości odczytu 10 GB/s. Ulepszony przez 8-mio kanałowy kontroler Phison PS5026-E26 i korzystający z PCIe 5.0 nowej generacji z ultraszybką pamięcią flash 3D-TLC NAND, dysk Gigabyte zapewnia zwiększoną wydajność o ponad 55% w porównaniu z dyskami SSD PCIe 4.0 i jest dostępny w wariantach pojemności od 1 TB do 4 TB przy użyciu M.2 2280 interfejs zapewniający łatwą instalację i doskonałe możliwości. Ponadto producent wyposażył nowego SSD-ka w wydajny radiator zapewniają użytkownikom większą elastyczność w zakresie budowy systemu i opcji termicznych. S kolei ekskluzywna aplikacja SSD Tool Box firmy GIGABYTE zapewnia użytkownikom informacje o stanie dysku SSD w czasie rzeczywistym, co pozwala wykorzystać wydajność, temperaturę, stabilność i możliwości.

Wspomniany Dysk SSD zapewnia pełny potencjał wydajności PCIe 5.0 z ultraszybkim dostępem 10 GB/s, który to 40% wzrost w stosunku do ostatniego pokolenia. Ulepszony przez wielordzeniową architekturę kontrolera PS5026-E26, dysk SSD AORUS Gen5 10000 nie tylko usprawnia operacje wielozadaniowe AI, ale także pomaga twórcom treści, graczom i użytkownikom pragnących ekstremalnej wydajności osiągać nawet najbardziej wygórowane cele.

Poniżej znajduje się informacja na temat wydajności uzyskana przy wykorzystaniu programu CrystalDiskMark. Poza nią nie wiemy za wiele na temat dostępności ani cen poszczególnych wariantów pojemnościowych. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.