Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / Gigabyte Z97X Game Plus – zielona kolorem, czerwona wydajnością

Gigabyte Z97X Game Plus – zielona kolorem, czerwona wydajnością

Gigabyte Z97X Game Plus

Gigabyte Z97X Game Plus to nie tylkio atrakcyjnie pod względem kolorystycznym, lecz również funkcjonalnym najnowsza płyta główna dedykowana procesorom Intel i jego podstawce  LGA1150.

Wspierająca procesory Intela piątej generacji aka Broadwell jak i Haswell, wyceniona na ok. 150 dolarów  płyta, konkurować ma np. z Asusem Z97-Pro Gamer. Warto więc zobaczyć na co możemy w tym przypadku liczyć.

Gigabyte Z97X Game Plus 02

Tak więc płyta Gigabyte Z97X Game Plus czerpie zasilanie z 24-pinowego złącza ATX oraz 8-pinowego EPS i posiada 8 fazową sekcję zasilania VRM, która połączona jest z czteroma gniazdami DDR3 oraz m.in. trzema PCI-Express 3.0 x16 (x16 bez obsadzenia pozostałych gniazd lub x8/x8/ w przypadku dwóch kart, a kończąc na x8/x4/x4 w przypadku trio grafik).

Naszpikowana po zęby funkcjami dla graczy płyta Gigabyte, może nie posiada krzykliwego logo ROG (Republic of Gamers), to jednak chociażby ze względów kolorystycznych może przypaść do gustu fanom NVIDII.

Gigabyte Z97X Game Plus 01

Gracze (zapewne jak i wszyscy kupujący) docenią trzy gniazda PCI-Express 2.0 x1, jedno PCI, sześć SATA III 6 Gb/s (z których dwa oferują wyjście na SATA-Express 10 Gb/s), jedno M.2 (PCIe 2.0 x2 z fizycznym połączeniem), a kończąc na autorskim układzie audio Gigabyte AMP-UP (oferującemu 115 dBA wzmocnienie sygnału, wysokiej jakości komponenty i OPAMP – specjalne narzędzie do dostosowywania jakości dźwięku).

Gigabyte Z97X Game Plus 03

Także i karta sieciowa z serii Killer E2200 firmy Broadcom jest miłym dodatkiem, tak samo jak sześć USB 3.0 czy łatwy w obsłudze BIOS UEFI.

 Gigabyte Z97X Game Plus 04