Home / Aktualności / Gigabyte Rey R3 – tani smartfon z Androidem od Gigabyte

Gigabyte Rey R3 – tani smartfon z Androidem od Gigabyte

Gigabyte Rey R3 Android smartfon
Gigabyte Rey R3 to nowy smartfon potężnego producenta płyt głównych, kart graficznych i innych podzespołów i akcesoriów komputerowych kierowany do niezbyt wymagających użytkowników, którym bardziej zależy na cenie niż wydajności czy funkcjach.

Smartfon Rey R3 działa pod kontrolą  systemu Android 4.2 i posiada dwurdzeniowy procesor z zegarem 1.3 GHz wspomagany przez 1GB pamięci RAM. Dotykowy ekran IPS o przekątnej 4.5-cala oferuje rozdzielczość 854×480 pikseli co nie jest złą wartością.

Do dyspozycji użytkownik ma dwie kamerki, przednią o jakości VGA oraz tylną (główną) 8 MPx. Poza tym Gigabyte Rey R3 posiada 4GB wewnętrznej pamięci, co jest bardzo małą ilością lecz można ją rozbudować o kolejne 32GB przy pomocy karty SD. Wyposażono go również w moduły komunikacji, takie jak Bluetooth 4.0 czy Wi-Fi.

Jak poinformował Gigabyte, Rey R3 można odblokować głosowo co jest ciekawym dodatkiem w tym przedziale cenowym. Cena urządzenia została ustalona na 500 zł, co przy tak atrakcyjnym wyglądzie jest możliwa do przełknięcia.