Home / Aktualności / Gigabyte prezentuje cooler Aorus ATC800 z podświetleniem RGB

Gigabyte prezentuje cooler Aorus ATC800 z podświetleniem RGB

 

Jeśli czegoś brakowało jeszcze w ofercie GIGABYTE, to chyba nowo wprowadzonego coolera Aorus ATC800. Jego konstrukcja obejmuje konwencjonalny radiator aluminiowy typu wieżowego, który jest wentylowany przez dwa fabrycznie zainstalowane wentylatory w układzie push-pull. Plastikowa osłona pokrywa górną część stosu i obramowuje dwa wentylatory. Górna płyta jest zaś  wypełniona dyfuzorem LED RGB. Oba wentylatory są również wyposażone w oświetlenie LED RGB. Wszystkie trzy elementy oświetlenia pobierają dane z pojedynczego 3-stykowego adresowalnego źródła RGB. 

Jeśli chodzi o pozostałe elementy chłodzenia ATC800 to producent wyposażył go w sześć niklowanych rur miedzianych o grubości 6 mm, które mają bezpośredni kontakt z podstawą procesora, przenosząc ciepło przez aluminiowy stelaż. Każdy z dwóch podwójnych wentylatorów z łożyskami kulkowymi o średnicy 120 mm wykorzystuje 4-pinowe złącze PWM, i obraca się z prędkością 600 – 2000 obr./min. Cooler Aorus ATC800 ma wymiary 139 mm x 107 mm x 163 mm i waży 1,01 kg. Wymiary tej konstrukcji pozostawiają odstęp od pamięci wynoszący 37,4 mm. Cooler jest w stanie wytrzymać obciążenie cieplne wynoszące 200 W (TDP). Wśród obsługiwanych przez nią gniazd znajdują się AM4, LGA2066 i LGA115x. Firma nie ujawniła jeszcze cen tego chłodzenia.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.