Home / Aktualności / Gigabyte P34G v2 – laptop z dumą dedykowany graczom

Gigabyte P34G v2 – laptop z dumą dedykowany graczom

Gigabyte zaprezentował własnie swój najnowszy laptop Gigabyte P34G v2 z konfigurają sprzętową doskonale nadającą się dla zawodowych graczy lub profesjonalistów zjmujących się grafiką

Gigabyte P34G v2 : mocne procesory i grafiki NVIDIA GTX 860M z 4 GB VRAM

Gigabyte P34G v2

Gigabyte P34G v2 to dobrze wyglądający i wyposażony 14 calowy laptop.Choć ten stosunkowo niewielki laptop o przekątnej ekranu 14 cali nie wydaje się być bestią wydajności to mocny procesor Intel Core i7 (czwartej generacji), karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 860M GDDR5 z 4 GB dedykowanej pamięci czy dyski SSD do 256 GB (ew. 1 TB dysk HDD) wydają się twierdzić inaczej.

Rewolucyjny w zamierzeniu Gigabyte P34G v2 zdobył w testach 3DMark 11 bardzo dobre P5209 punktów jak na tak niewielkie swoje wymiary.Po części sukcesu można się doszukiwać w autorskim chłodzeniu Supra-Cool posiadającemu dwa ciepłowody oraz dedykowane wiatraki dla grafiki i procesora. To właśnie powoduje chłód a jednocześnie większą wydajność P34G v2.

Gigabyte P34G v2 to także ekran oferujący rozdzielczość Full HD czyli 1920 x 1080 pikseli. Wspomniana karta graficzna i procesor z łatwością radzą sobie z grami w takiej rozdzielczości odwdzięczając się dużą płynnością i liczbą klatek. Także kąty widzenia tego wyświetlacza są co najmniej satysfakcjonujące. 170 stopni z pewnością za takie można uznać.

Jak to bywa z graczami, cenią oni sobie także jakość dźwięku podczas gry. I z Gigabyte P34G v2 na pewno się nie rozczarują. Czysty dźwięk przestrzenny doskonale wpasuje się w wizualną rewolucję na ekranie czy to podczas gier czy oglądania filmów.

Uznanie należy się również programistom, którzy spisali się na medal z aplikacją Smart Manager. To za jej pomocą przy jednym kliknięciu jesteśmy w stanie zmienić kluczowe ustawienia laptopa Gigabyte P34G v2. I tak weźmy za przykład możliwości konfiguracyjne wentylatorów w Fan Tweak. Tam właśnie dostosujemy prędkości wentylatorów do ciszy lub wydajności w zależności od tego co nam w danej chwili będzie potrzebne.

Drugim przykładem niech będzie LAN Optimizer gdzie gracze dostosują opóźnienia połączeń sieciowych aby cieszyć się rozgrywką sieciową bez opóźnień. Jeszcze innym jest np. możliwość zablokowania klawisza „Windows”.

Niestety dostępność ani cena nie zostały jeszcze ujawnione.

Specyfikacja laptopa Gigabyte P34G v2

  • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 860M GDDR5 4 GB
  • Procesor Intel Core i7 (4-ta generacja)
  • Grubość 20.9 mm oraz waga 1.67 kg
  • Podświetlana klawiatura
  • 14 calowy wyświetlacz 1080p
  • USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2, D-sub, HDMI, RJ45, wyjście słuchawkowe (w tymAudio-in), czytnik kart SD, gniazdo zasilania
  • Wymiary: 340 x 239 x 21mm

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.