Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / GIGABYTE GeForce GTX TITAN X – kolejny Tytan w kolekcji graczy

GIGABYTE GeForce GTX TITAN X – kolejny Tytan w kolekcji graczy

GIGABYTE GeForce GTX TITAN X
GIGABYTE GeForce GTX TITAN X (model: GV-NTITANXD5-12GD-B) jest pierwszą zaraz po oryginalnej wersji kartą graficzną, któa właśnie trafiła na rynek.

Ta wersja karty jest nieco bardziej zmodyfikowana niż referencyjna i posiada specyficzne opakowanie GIGABYTE w tym tajemnice oznaczenia i kody.

GIGABYTE GeForce GTX TITAN X pracuje z referencyjnymi zegarami rdzenia MHz 1002 (1089 MHz GPU Boost), natomiast prędkość pamięci wynosi 7012 MHz  (w GDDR5). Już z opakowania można zauważyć, że karta oferuje również możliwość przetaktowywania – jak dużą, to zapewne zostanie ujawnione przez odpowiednie testy. Jak wiemy, ta karta jest również oparta na 28 nm układzie GM200 w architekturze Maxwell.

Nowy GeForce GTX TITAN X oferuje 3072 rdzeni CUDA, 192 TMU, 96 ROPS oraz 384-bitowy interfejs pamięci GDDR5, wspierane przez 12 GB pamięci. Karty TITAN X to jedne z pierwszych w pełni mogących wykorzystać korzyści grania w gry z rozdzielczością 4K , ale jak ze wszystkim  życiu, coś za coś a w tym przypadku za 999 dolarów.

Gigabyte jest jak wspomnieliśmy jednym z pierwszych producentów oferujących karty z Tytanem X na rynku, ale bez wątpienia, ASUS i inni producenci dołączą do niego już niebawem.