Home / Aktualności / Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI – miażdżąca przewaga dla graczy

Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI – miażdżąca przewaga dla graczy

Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI
GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI to trio nowych kart graficznych Gigabyte , które dzięki potrójnemu SLI oraz zintegrowanemu chłodzeniu wodnemu są niewątpliwie jednymi z najmocniejszych obecnie na rynku rozwiązań graficznych.

Producent postarał się o ciekawe i co najważniejsze efektowne chłodzenie cieczą, aby nie tylko zapewnić moc i osiągi swojej karty, lecz zdjąć ten problem z barków kupujących.

Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI – trójgłowa hydra

Każda z tych trzech kart oferuje taktowanie rdzenia na poziomie 1228 MHz oraz  1329 MHz w trybie boost, jak również pamięć ustawioną na 7 GHz w trybie DDR. Poza tym oczywiście każda z nich posiada zamontowany blok wodny i rurki pompujące wodę z nagrzanego bloku znajdującego się na procesorze (GPU) i pamięciach, do znajdującego się w zestawie zewnętrznego potrójnego radiatora.

Zestaw kart Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI (model: GV-N980X3WA-4GD) posiada jak wspomnieliśmy trzy niezależne radiatory o wymiarach 120 x 120 mm dla każdej z kart oraz regulację prędkości obrotowych wiatraków, jak również ciśnienia cieczy chłodzącej.

Co więcej Gigabyte wyposażył cały zestaw w ciekłokrystaliczny panel LCD informujący o temperaturach płynu chłodzącego czy prędkości obrotowej wentylatorów. W zestawie znalazł się także potrójny mostek SLI, rozpurkę wspomagającą obudowę, jak również przedni panel 5,25 cala z wyprowadzeniem rurek i mocowania rurek do obudowy ułatwiające ich organizację wewnątrz obudowy.

Choć produkt wydaje się bardzo ciekawy, Gigabyte nie udostępnił żadnych informacji co do dostępności kart GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI lub ceny tego zestawu.

Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI 01 Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI 02 Gigabyte GeForce GTX 980 WaterForce Tri-SLI 03