Home / Aktualności / Gigabyte G1.Sniper B6 – nowa płyta z podstawką LGA1150 i chipsetem B85

Gigabyte G1.Sniper B6 – nowa płyta z podstawką LGA1150 i chipsetem B85

Gigabyte G1 Sniper B6
Gigabyte G1.Sniper B6 to najnowsza płyta główna z oręża Gigabyte, która kierowana jest do ceniących dobrą cenę i wyposażenie a niekoniecznie chcą podkręcać użyte z nią procesory.

Wyposażona w podstawkę LGA1150 płyta posiada czarno-zieloną kolorystykę, która powinna doskonale komponować się z now wprowadzonymi kartami graficznymi GeForce GTX 970 i GTX 980 Nvidii.

Poza tym G1.Sniper B6 używa chipsetu Intela B85 Express, nie wspierającego procesorów Intel Core “Haswell” czy “Devil’s Canyon” bez odpowiedniego upgradu firmwaru z jakim będzie sprzedawana.

Niemniej jednak obecne są na niej dwa długie gniazda PCI-E gen 3.0 x16, aczkolwiek jedno z nich jest tylko połączone z procesorem. Drugie z nich jest natomiast gen.2 i do tego x4, połączone z PCH a nie z procesorem jak poprzednio.

Wśród kolejnych ograniczeń należy wspomnieć brak wsparcia SLI firmy NVIDIA, co przy założeniu do podstawowej pracy (bez możliwości podkręcania), nie powinno dziwić.

Pomimo tego Gigabyte G1.Sniper B6 posiada 8 fazową fazę zasilania procesora VRM zarówno z 24 jak i 8 pinowym gniazami, jedno zlącze PCI-Express 2.0 x1 oraz jedno starsze PCI. Do możliwości rozszerzeń jej możliwości należy dołożyć złącze M.2 10 Gb/s, 4 x SATA 6 Gb/s i 2 x SATA 3 Gb/s.

Aczkolwiek nie dedykowana zapalonym graczom płyta Gigabyte posiada dedykowany na płycie wzmacniacz z 115 dBA kodekiem SNR, a cały układ jest dodatkowo izolowany w celu eliminacji zakłóceń mogących pogorszyć jakość dźwięku. Co więcej wzmacniacz słuchawkowy można w razie jego awarii wymienić co jest niespotykaną w wielu rozwiązaniach możliwością.

 Zakłada się, że płyta ta będzie kosztować ok. 120 dolarów, lecz na chwilę obecną ani ona ani jej dostępność nie zostały potwierdzone przez producenta.