Home / Aktualności / GIGABYTE BRIX – złóż sobie mini-pc do grania

GIGABYTE BRIX – złóż sobie mini-pc do grania


GIGABYTE BRIX dla graczyGIGABYTE BRIX to pomysł na komputery mini-pc, który producent ten wprowadził już jakiś czas temu. Teraz jednak rozszerza on tą serię o modele dedykowane dla graczy.

Czego więc możemy się spodziewać po tym w miarę małym pudełeczku? A więc mocy na poziomie wydajności procesora Intel Core i5 4200H działającego z pomocą układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 760.

Producent przewidział również opcję konfiguracyjne z użyciem procesorów Core i7, które będą dostępne od sierpnia tego roku.

Taka konfiguracja gwarantuje ystarczające osiągi do takich zadań jak wymagające obliczenia przy obrabianiu zdjęc lub edycji wideo oraz jak by się mogło spodziewać do gier 3D.

Tak jak poprzednia seria GIGABYTE BRIX tak i ta będzie swprzedawana w szeregu opcji konfiguracyjnych w tym z różną w zależności od ceny ilością pamięci RAM (jakkolwiek dostępne są tylko dwa gniazda modułów SO-DIMM DD3L) oraz pamięci masowej zarówno przy użyciu dysków SSD korzystających ze złącza mSATA jak i standardowych 2,5 calowych twardzieli / dysków SSD korzystających z SATA.

Korzystający z kart NVIDIA GeForce GTX 760 bazujących na technologii Kepler karty te oferować będą pamięci GDDR5 o przepustowości 6Gb/ 3Gb.

W związku ze wspomnianą konfiguracją komputery GIGABYTE BRIX nie będa miały najmniejszych problemów z przetwarzaniem obrazu w rozdzielczości 4K, tym samym wytrzymają próbę czasu zanim takowe wyświetlacze nieco potanieją.

Pod względem połączeń otrzymujemy od Gigabyte możliwość podłączenia do trzech monitorów (1 x mini Display Port, 2 x mini HDMI), 4 porty USB 3.0 (2 z przodu oraz 2 z tyłu), Ggabitową kartę sieciową Ethernet, złącze do podłączenia urządzeń Mini PCIe oraz oczywiście IEEE 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.

Na chwilę obecną nie znamy ani ceny tego komputera ani jego dostępności. Jak tylko zdobędziemy te informacje poinformujemy was o tym gdyż i my jesteśmy ciekawi tej konstrukcji.

GIGABYTE BRIX dla graczy

GIGABYTE BRIX dla graczy 01