Home / Gry / Akcja / Ghostrunner – hardcore’owa gra akcji osadzona w postapokaliptycznym, cyberpunkowym świecie

Ghostrunner – hardcore’owa gra akcji osadzona w postapokaliptycznym, cyberpunkowym świecie

All in! Games w ramach wydarzenia promującego najnowsze karty NVIDIA oraz targów Gamescom ujawniło jedną ze swoich najnowszych gier. Ghostrunner, bo to o niej mowa jest hardcore’ową grą akcji w trybie FPP, której produkcją zajęło się krakowskie studio One More Level. Najnowszy tytuł developerów z tego studia trafi zarówno na PC jak również na Xbox One i PlayStation 4.

O czym jest natomiast sama gra? Jak się dowiadujemy, ludzka cywilizacja osiągnęła pełnię swoich możliwości. Architektura, nanotechnologia i cybernetyka nigdy nie stały na tak wysokim poziomie. Ludzie stali się niemal bogami, jednak było to za mało aby powstrzymać nadciągający kataklizm i ocalić świat. Gdy zasoby szybko się skończyły, garstka ocalonych musiała zdecydować się na byt w zbudowanej przed wieloma laty wieży. Struktura jej społeczności jest rozdarta przez przemoc, biedę i chaos a status danej osoby zależy od wszczepionych w jej ciało implantów. Określają one ich całe życie danej postaci. Nic dziwnego, że w niektórych z mieszkańców zrodził się bunt.

Wcielający się w swoją postać gracz jest cyber-wojownikiem, żywą bronią, jedyną osobą zdolną do walki w obu światach: rzeczywistym i w cyberprzestrzeni. Zagubiony i ścigany, wrzucony w środek konfliktu. Musi on użyć więzi z technologią, aby dotrzeć na szczyt wieży, gdzie czeka przyszłość ludzkości oraz odpowiedzi na pytania, których wszyscy boją się zadać.

Wśród najważniejszych cech gry warto wymienić:
• Niespotykaną jakość grafiki – Ghostrunner znalazł się w wąskim gronie gier starannie wybranych przez NVIDIA do prezentowania możliwości najnowszych kart graficznych.
• Specjalnie zaprojektowany system ruchów sprawia, że walka nigdy nie miała takiej dynamiki.
• Wiele sposobów na pokonanie wrogów, chociaż nie wszystkie dają takie same szanse na przeżycie.
• Obecność broni białej umożliwiającej przewagę nad wrogami próbującymi do nas strzelać.
• Możliwość walki zarówno w świecie rzeczywistym jak i w cyberprzestrzeni.
• Specjalne umiejętności, aby unikać pocisków i eliminować wrogów.
• Walcz, umieraj, powtarzaj – umierasz od jednego trafienia, więc nie ma miejsca na błędy. Szybkie dostosowanie do sytuacji jest jedyną szansą na wypełnienie misji.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.