Home / Aktualności / Genesis zaprezentował klawiaturę mechanicznę z wymiennymi przełącznikami – Thor 303 RGB / 303 RGB (TKL)

Genesis zaprezentował klawiaturę mechanicznę z wymiennymi przełącznikami – Thor 303 RGB / 303 RGB (TKL)

 

Choć pełnowymiarowe klawiatury nadal przodują w sprzedaży mimo wątpliwej czasami przewagi dodatku części numerycznej, to modele TKL  nadal cieszą się sporą popularnością. Wychodząc z tego założenia jeden z producentów peryferii Genesis, zaprezentował dziś swoją najnowszą konstrukcję Thor 303 RGB (TKL). Będąca następcą modelu Thor 300 klawiatura dostępna jest w dwóch wersjach Full oraz TKL i oferuje użytkownikom wymienne przełączniki i podświetlenie RGB z efektem PRISMO. Dzięki specjalnemu wykończeniu klawiszy „mechanik” ma służyć graczom na długie lata.

Jak można zauważyć już an wstępie, Genesis Thor 303 cechuje się prostym ale również estetycznym wyglądem. Jej obudowę oparto na wytrzymałym, aluminiowym stelażu, w którym umieszczono wymienne przełączniki Outemu Brown. Charakteryzują się one wysoką żywotnością, która wedle zapewnień producenta wynosi 50 milionów kliknięć. Czas reakcji switchy wynosi 8 milisekund, z kolei siła nacisku wymagana do aktywacji klawisza to 55 g.

Na klawiszach Thor 303 RGB umieszczono nasadki, które dzięki zastosowaniu technologii Double Injection (podwójnego wtrysku) są odporne na ścieranie nawet przy dłuższym użytkowaniu. Nie zabrakło też trybu N-key rollover oraz funkcji hot swap, dzięki której użytkownik może samodzielnie wymieniać przełączniki w klawiaturze.

Producent zastosował w klawiaturze podświetlenie RGB LED z efektem PRISMO – do dyspozycji otrzymujemy 25 trybów prezentacji efektów świetlnych. Ich wyboru dokonujemy za pomocą oprogramowania producenta, które jednocześnie umożliwia tworzenie makr i zapisywanie profili użytkowników. Thor 303 RGB została dodatkowo wyposażona w zestaw 11 klawiszy multimedialnych.

Do sprzedaży trafi również Genesis Thor 303 RGB w wersji TKL. Pozbawiono ją bloku numerycznego, co przekłada się na mniejsze gabaryty. To z kolei powinno ucieszyć graczy mających organiczną powierzchnię na biurku lub często podróżujących ze sprzętem. Użytkownicy mają tu zatem do dyspozycji 87 zamiast 104 przycisków. 

Nowe klawiatury mechaniczne Genesis trafią do sprzedaży w najbliższych dniach. Cena modelu Genesis Thor 303 to 249 złotych, z kolei za Genesis Thor 303 TKL zapłacimy 219 złotych. Obydwa warianty będą dostępne w kolorze białym.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.