Home / Aktualności / Genesis zaprezentował głośniki Helium 100BT z Bluetooth i podświetleniem RGB

Genesis zaprezentował głośniki Helium 100BT z Bluetooth i podświetleniem RGB

Znany producent budżetowego sprzętu dla graczy Genesis, zaprezentował swoje najnowsze głośniki stereo Helium 100BT łączące nowoczesny design i technologię. Przez ażurowe maskownice przedziera się podświetlenie RGB, a ze sprzętem można łączyć się zarówno drogą przewodową, jak i bezprzewodową.

Genesis Helium 100BT to głośniki komputerowe, których design zrywa z tym, do czego przyzwyczaił fanów producent. Kompaktowe kolumny zostały wyposażone w podświetlenie LED. Pierścienie RGB otaczają membrany głośników i mają pozwolić użytkownikom lepiej wyrazić siebie i stworzyć unikalne stanowisko do gier. Iluminacja powinna być dobrze widoczna dzięki zastosowaniu perforowanych maskownic, przez który widać także otwór wentylacyjny będący elementem systemu Bass Reflex. Można więc liczyć, że mimo niewielkich rozmiarów nie zabraknie tonów niskich. Sam producent obiecuje, że głośniki Genesis Helium 100BT oferują wysoką jakość dźwięku. Źródło tego ostatniego można zaś podłączyć zarówno za pomocą przewodu ze złączem mini-jack 3,5 mm, jak i za pośrednictwem interfejsu Bluetooth 5.0.

Na jednej z frontowych ścianek projektanci wkomponowali panel sterujący. Pozwala on na włączanie i wyłączanie sprzętu, regulację głośności, zmianę trybu podświetlenia i zawiera dodatkowe wyjście słuchawkowe. A ile trzeba za to wszystko zapłacić? Otóż głośniki Genesis Helium 100BT zostały wycenione na około 149 zł. Zainteresowani znajdą je w polskich sklepach pod koniec sierpnia.

 

Dane techniczne:

  • moc RMS: 10 W (2 x 5 W)
  • pasmo przenoszenia: 120 Hz – 20 kHz
  • komunikacja: przewodowa (mini-jack 3,5 mm), bezprzewodowa (Bluetooth 5.0)
  • złącza: zasilanie (USB), dźwięk (mini-jack 3,5 mm)
  • wymiary: 200 x 85 x 105 mm
  • długości przewodów:
    • pomiędzy głośnikami: 150 cm
    • zasilającego: 150 cm

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.