Home / Aktualności / Recenzja niskoprofilowej, gamingowej klawiatury mechanicznej Thor 420 RGB od Genesis

Recenzja niskoprofilowej, gamingowej klawiatury mechanicznej Thor 420 RGB od Genesis

Dzięki konkurencji na rynku peryferiów komputerowych, urządzenia takie jak klawiatury mechaniczne stają się obecne w domach nie tylko graczy, ale i zwykłych użytkowników. Dotychczas prym wiodły mechaniki o typowej grubości, aczkolwiek m.in. dzięki firmie Genesis, producentowi Thor 420 RGB, sytuacja wydaje się pomału zmieniać z uwagi na ten właśnie model z niskoprofilowymi klawiszami i niebieskimi switchami Content Slim Blue.

Korzystając z uprzejmości pana Piotra Ponieckiego, udało nam się zdobyć wspomnianą wyżej klawiaturę na testy, za co serdecznie dziękujemy. Z uwagi na niski profil klawiszy, mechaniczne przełączniki, podświetlenie RGB oraz niezwykle interesujący design, to właśnie klawiatura Thor 420 RGB skusiła nas na tyle, że postanowiliśmy się jej bliżej przyjrzeć i zrecenzować ten jakże nietypowy produkt.

Już na wstępie powiemy, że ten właśnie model Genesisa zaskoczył nas pozytywnie pod pewnymi względami, a negatywnie pod innymi i mamy nadzieję, że firma Genesis weźmie choć część z naszych uwag do siebie, projektując podobny model, lub usprawni nieco oprogramowanie obsługujące tę klawiaturę. Na kolejnych stronach postaramy się przybliżyć Wam zarówno jakość wykonania, podświetlenia oraz oprogramowanie, jak również sprawdzimy, jak sprawuje się ta klawiatura zarówno podczas typowego codzinnego użytku (np. pisania), jak i oczywiście grania.

 

  1. Wstęp
  2. Wygląd zewnętrzny i specyfikacja
  3. Oprogramowanie i testy
  4. Podsumowanie

Dzięki konkurencji na rynku peryferiów komputerowych, urządzenia takie jak klawiatury mechaniczne stają się obecne w domach nie tylko graczy, ale i zwykłych użytkowników. Dotychczas prym wiodły mechaniki o typowej grubości, aczkolwiek m.in. dzięki firmie Genesis, producentowi Thor 420 RGB, sytuacja wydaje się pomału zmieniać z uwagi na ten właśnie model z niskoprofilowymi klawiszami i niebieskimi switchami Content Slim Blue. Korzystając z uprzejmości …

Ocena końcowa

Cena - 7
Jakość - 8.5
Funkcjonalność - 8
Oprogramowanie - 7
Ocena ogólna - 8

7.7

Polecamy

Podsumowanie : Kilka zauważonych przez nas niedogodnień można w łatwy sposób wyeliminować przy okazji aktualizacji oprogramowania, sprawiając, że Thor 420 RGB będzie jeszcze lepszym produktem, który powinien przypaść do gustu praktycznie każdemu.

Twoja ocena: 4.15 ( 1 votes)
8

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.