Home / Aktualności / Genesis Thor 420 RGB – klawiatura mechaniczna z niezwykle niskim profilem klawiszy

Genesis Thor 420 RGB – klawiatura mechaniczna z niezwykle niskim profilem klawiszy

Już wielokrotnie na łamach naszego portalu podkreślaliśmy, że podoba nam się nowa droga, którą kroczy firma Genesis. Przykładem niech będzie ciekawa obudowa Irid 353 ARGB, którą mogliśmy okazję niedawno testować lub Thor 420 RGB, klawiatura mechaniczna z podświetleniem RGB charakteryzująca się niskim profilem klawiszy. Jest ona świetną propozycją dla tych graczy, którzy szukają szybkiej, trwałej i nietypowo wyglądającej klawiatury mechanicznej. Wyposażony w płaskie klawisze nowy model może pochwalić się także świetną ceną, która nie zruinuje naszego budżetu.

Genesis Thor 420 RGB to klawiatura z płaskimi, mechanicznymi przełącznikami o wytrzymałości 50 milionów kliknięć. Klawisze wymagają małej siły aktywacji (45 g) i zapewniają wystarczające sprzężenie zwrotne jednym kliknięciem. Z tego właśnie powodu Thor 420 doskonale nadaje się nie tylko do gier, ale także do pracy. Klawiatura ta to ponadto aluminiowa obudowa, podświetlenie LED RGB z efektem PRISMO i aż 22 trybów pracy.

Jako produkt przeznaczony głównie dla graczy, Genesis Thor 420 RGB ma również pełną funkcję N-Key rollover. Mechanizm ten zapobiega blokowaniu klawiszy, gdy kilka z nich, a nawet więcej niż dziesięć, zostanie naciśniętych jednocześnie. Producent oświadcza, że ​​prezentowany model nie ma ograniczeń w tym zakresie i można nacisnąć wszystkie jego klawisze jednocześnie. Przyciski multimedialne oraz opcja blokowania klawisza Windows są tu również dostępne.

Ustawienia urządzenia można zmienić w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb za pomocą zaawansowanej aplikacji przygotowanej przez producenta. Niskoprofilowa klawiatura mechaniczna Genesis Thor 420 RGB będzie dostępna do zakupu za kilka dni. Potencjalni nabywcy powinni spodziewać się ceny około 78 euro czyli ok 350 zł.

 

Specyfikacja techniczna:
model:  Thor 420 RGB
typ klawiatury:  niskoprofilowy, mechaniczny
wytrzymałość przełącznika:  50 milionów kliknięć
siła wymagana do aktywacji:  45 g
informacje zwrotne:  wyczuwalne i słyszalne kliknięcie
liczba kluczy:  104
liczba klawiszy multimedialnych: 12
wymiary:  418 x 113 x 24 mm
komunikacja:  kabel USB 1,65 m
obsługiwane systemy operacyjne:  Windows XP / Vista / 7/8/10, Linux, Android

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.