Home / Peryferia / Klawiatury / Genesis RX85 – klawiatura mechaniczna dla graczy z pazurem

Genesis RX85 – klawiatura mechaniczna dla graczy z pazurem

Genesis RX85 2Genesis przekonuje, że zaprezentowana przez nich właśnie nowa klawiatura mechaniczna RX85 to nie jak uważa wielu producentów tylko przełączniki mechaniczne, lecz także komfort jej użytkowania. 

Pierwszym z ułatwień zastosowanych przez producenta jest umieszczenie w rogu klawiatury pokrętła, by gracz mógł intuicyjnie zmienić głośność dźwięku, bez potrzeby odrywania wzroku od rozgrywki. Do błyskawicznego dostosowywania innych opcji do własnych potrzeb służy także 12 klawiszy multimedialnych.

Genesis RX85 1RX85 została wyposażona w podpórkę pod nadgarstki dzięki, której w czasie wielogodzinnych rozgrywek użytkownik nie będzie zmuszony do przerywania maratonu tylko dlatego, że jego ręce nie dają już rady. Sama podpórka przyczepiona jest do klawiatury za pomocą magnesów i można ją w każdej chwili odłączyć. W ten sposób gracz sam zdecyduje, czy wygodniej jest mu z, czy bez niej. Jak zapewnia producent, od strony jakościowej ich mechanik w 100% spełni swoją rolę.

Klawiatura posiada przełączniki Kailh Brown, uchodzące za jedne z najlepszych do grania. Popularne browny łączą szybkość działania klawiszy z niewielką siłą potrzebną do ich aktywacji.

W związku z tym, że gracze lubiący zarywać noce przed komputerem, powinni się oni ucieszyć z faktu, iż Genesis RX85 posiada białe podświetlenie klawiszy, które można uruchomić w jednym z pięciu trybów, dodatkowo ustawiając cztery poziomy intensywności światła.

Kolejnym istotnym dla graczy czynnikiem może być zastosowanie w tej klawiaturze anti-ghostingu na wszystkie klawisze, czyli tzw. n-key rollover, charakteryzującego zaawansowane technologicznie klawiatury. Z kolei chcąc uniknąć błędnego wciśnięcia klawisza prowadzącego do wyrzucenia z gry do systemu, gracze powinni zainteresować się opcją blokady klawisza Windows.

Klawiatura Genesis RX85 powinna być dostępna w sprzedaży już wkrótce w  cenie około 349 zł. Poniżej prezentujemy najważniejsze jej funkcje.

Genesis RX85 3 Genesis RX85 4 

Cechy produktu:

– Konstrukcja klawiszy: mechaniczna

– Przełączniki: Kailh Brown

– Liczba przycisków: 104

– Anti-ghosting: n-key rollover (na wszystkie klawisze)

– Podświetlenie: tak, białe

– Klawisze multimedialne

– Podpórka pod nadgarstki

– Długość kabla: 160 cm