Home / Aktualności / Genesis Irid 400 RGB – nowa obudowa dla graczy

Genesis Irid 400 RGB – nowa obudowa dla graczy

Jak widać na załączonym obrazku, na rynku obudów dzieje się sporo ostatnimi czasy. Właśnie na rynek trafia Irid 400 RGB – nowy model obudowy od Genesis, który może przypaść do gustu miłośnikom gamingowego designu, chociaż pewnie nie tylko im.  

Genesis jest znany głównie ze sprzętu dla graczy, nic więc dziwnego, że obudowa Irid 400 ma cechy charakterystyczne dla urządzeń kojarzonych z gamingiem. W większości barwiona na czarno, posiada boczny panel wykonany z hartowanego szkła, a wnętrze rozświetlają cztery preinstalowane (120 mm) wentylatory z podświetleniem RGB LED. Dodatkowo można zamontować dwa kolejne na górnym panelu – 120 lub 140-milimetrowe.

Podświetlenie jest tu konfigurowalne, i trzeba przyznać, że odbywa się to w dość oryginalny sposób – za pomocą dołączonego pilota. Regulujemy nim nie tylko tryb pracy kolorowej iluminacji, ale także prędkość obrotów wentylatorów.

Przedni panel Genesis Irid 400 RGB także wykonano ze szkła hartowanego. Trzy zamontowane na przedzie wentylatory prześwitują przez jego powierzchnię, z czego dwa tylko częściowo, co stwarza interesujący efekt.

Obudowę Genesis Irid 400 można kupić za 319 zł.

Specyfikacja:

  • Płyty główne: ATX, micro- ATX, mini-ITX
  • Maksymalna liczba dysków: 3,5’’: 2; 2,5’’: 4
  • Przedni panel: USB 3.0 x2, USB 2.0 x2, HD Audio Jack x2
  • Wentylatory
    Przód: 3 x 120 mm (w zestawie, RGB LED) lub 2 x 140 mm lub chłodzenie wodne do 240 mm

          Tył: 1 x 120 mm (w zestawie, RGB LED)

          Góra: 2 x 120 lub 140 mm

  • Kontrola prędkości obrotów wentylatorów oraz podświetlenia za pomocą pilota
  • Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 180 mm
  • Maksymalna długość karty graficznej: 395 mm
  • Wymiary: 450 x 216 x 469 mm

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.