Home / Komputery Stacjonarne / Pamięci / GeIL EVO-X – nowe pamięci DDR4 z podświetlaniem LED niebawem w sprzedaży

GeIL EVO-X – nowe pamięci DDR4 z podświetlaniem LED niebawem w sprzedaży

GeIL EVO-X

Bez względu na to czy posiadacie podświetlenie płyty, obudowy czy karty graficznej czy nie, GeIL przygotował linię pamięci EVO-X, które ową funkcję umożliwiają. Pamięci DDR z podświetlaniem w kolorach tęczy (dokładnie RGB z palety 16,7 miliona kolorów) niebawem trafią na sklepowe półki. 

Pamięci z serii EVO-X korzystają po pierwsze z 4-pinowego połączenia i są kompatybilne z systemami podświetlenia  Aura Sync Asusa,  Aura RGB ASRocka,  Mystic Light Sync od MSI,czy też  RGB Fusion oferowanymi przez GIGABYTE. Drugim źródłem zasilania jest 9V/12V pochodzące np. z gniazda wentylatora.

Warto wspomnieć, że między modułem pamięci a układem podświetlenia nie ma bezpośredniego połączenia. Oznacza to, że nie będzie między nimi elektrostatycznego oddziaływania, mogącego wpływać na pracę któregokolwiek z nich.

Pamięci GeIL EVO-X sprzedawane będą w pojemnościach 4 GB, 8 GB oraz 16 GB, a jeśli chodzi o taktowanie to znajdziemy tu DDR4-2133, DDR4-2400, DDR4-3000, DDR4-3466, DDR4-4000, oraz najszybsze DDR4-4133.

W sprzedaży znajdą się poza tym dwie wersje kolorystyczne – matowa czarna oraz lśniąca biała, a same moduły będzie można nabyć w konfiguracji single oraz dual. Cen na chwilę obecną nie podano.

GeIL EVO-X 05 GeIL EVO-X 06

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.