Home / Aktualności / GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite – bo chłodniej znaczy wydajniej

GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite – bo chłodniej znaczy wydajniej

GeForce RTX 2080 Ti to flagowy GPU NVIDII. Superwydajny układ graficzny jest podstawą do budowy wielu nowoczesnych kart, jednak jego złożona konstrukcja wymaga dobrze zaprojektowanego układu chłodzenia. W tym dobrze odnajduje się firma INNO3D, która wymyśliła efektywny system chłodzący i wprowadziła na rynek wraz z nową kartą. Mowa tu o GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite – karcie, która nie posiada wentylatorów a zamiast tego ma solidny radiator będący jednocześnie częścią bloku chłodzenia wodnego.

Zaprojektowane od podstaw, przezroczyste chłodzenie wodne sprawia, że GPU pozostaje chłodny, ale pełni także inną funkcję – estetyczną. Karta wyposażona w transparentny blok chłodzenia wodnego to prawdziwa gratka dla modderów komputerowych. Wystarczy tylko napełnić blok cieczą o odpowiedniej barwie. Dla mniej zapalonych majsterkowiczów nawet woda znajdująca się w układzie chłodzącym będzie wystarczającym elementem ubarwienia wnętrza komputera. Blok wodny jest bowiem podświetlany. Iluminacja LED RGB pozwala na ustawienie dowolnej barwy jaką karta rozświetli wnętrze obudowy.

Poza aspektem estetycznym liczy się oczywiście także wydajność, zarówno ta w grach, jak i w chłodzeniu. Obie stoją w INNO3D GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite na najwyższym poziomie. Karta może pochwalić się nadzwyczajnymi możliwościami. Producent skorzystał z możliwości jakie daje skuteczne chłodzenie wodne i podniósł taktowanie GPU. Zamiast dobiegać do 1635 MHz w trybie boost (jak karta NVIDIA RTX 2080 Ti Founders Edition) lub 1545 MHz (jak karta referencyjna), nowy produkt INNO3D osiąga nawet 1695 MHz. To zapewnia naprawdę wysoką wydajność. Chłodzenie tego GPU jest możliwe dzięki układowi chłodzenia wodnego iChill Frostbite.

Karta INNO3D GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite ma kosztować ok. 7400 zł.

Specyfikacja:

  • Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1695
  • Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, USB C Visual Link
  • Ilość pamięci RAM: 11 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
  • Interfejs pamięci: 352-bit
  • Przepustowość pamięci: 14 Gbps
  • CUDA: 4352
  • Rekomendowana moc zasilacza: 650 W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 265 mm

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.