Home / Peryferia / GeForce GTX G-Assist – czym jest nowa zabawka NVIDII

GeForce GTX G-Assist – czym jest nowa zabawka NVIDII

GeForce GTX G-Assist

Kilka dni temu firma NVIDIA zaprezentowała swój najnowszy gadżet w postaci GeForce GTX G-Assist wyglądający jak połączenie pendrive z kartą graficzną z serii Founders Edition. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą oraz co oferuje samo urządzenie. Postanowiliśmy się temu bliżej przyjrzeć.

GeForce GTX G-Assist to niewinnie, aczkolwiek ciekawie wyglądające urządzenie, które może spełniać kilka ważnych funkcji a wśród nich  asystent gracza GhostPlay, BossBoost, NVIDIA Nurture czy GameTrain.

GeForce GTX G-Assist funkcje

Inteligentny algorytm uczący się naszego stylu grania stoi za najnowszą zabawką NVIDII, dzięki niemu w przypadku niespodziewanej (lub spodziewanej) dostawy lub wizyty nie będziemy musieli przerywać rozgrywki ze znajomymi, którzy nie będą nawet świadomi naszej “fizycznej” nieobecności w grze. BossBoost to z kolei pomoc asystenta w pokonaniu bosa w grze (aczkolwiek raz w czasie gry) a następnie udostępnienie tego kluczowego osiągnięcia przez Shadow Play szerszej społeczności, która nie będzie świadoma naszego małego “oszustwa”.

NVIDIA Nurture, trzecia funkcja GeForce GTX G-Assist to swoisty informator zamawiający nam napoje energetyczne GTX Energy drink (czyżby producent planował wejście na rynek napojów energetycznych) i serwujący nam takie dane jak gotowość naszych schłodzonych napojów czy innego potrzebnego do gry “paliwa”, zaś GameTrain to sztuczki i porady od najlepszych graczy na świecie. 

Tak więc jak widzicie, najnowszy gadżet producenta kart graficznych to ciekawa propozycja dla prawdziwego gracza. Niemniej jednak NVIDIA pozostawiła nam niedosyt, nie podając do informacji daty premiery (bliższej niż – w tym roku) oraz jego ceny. Pozostaje cierpliwie czekać.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.